Breaking News
Home / Kadın / Topuklu Ayakkabı Giymeye Yeni Başlayanlara, Hayat Kurtarıcı 5 Öneri

Topuklu Ayakkabı Giymeye Yeni Başlayanlara, Hayat Kurtarıcı 5 Öneri

Kadınlığın ve feminen duruşların sembolü olan topuklu ayakkabıları giymeye çoğumuz bayılıyoruz. Bir de nefret edenler var tabii ki. Hayatlarının bir döneminde illa ki her kadının karşılaşacağı yüksek topukları işkence sembolü olarak görmemek gerekir.

Kadınlarda daha fazla özgüven hissi yaratan topuklu ayakkabıları günlük yaşantınızda kullanmaya başlayabilirsiniz. Yeri geliyor bileklerimiz ağrıyor, ayaklarımız şişiyor ve yara oluyor ama yine de vazgeçemiyoruz yüksek topuklardan. Bu durumlarda sizlere ilk önerimiz daima ayak şeklinize uygun ayakkabı seçmeniz yönünde olacak. Mesela taraklı bir ayağa sahipseniz sivri burun ayakkabılardan daima uzak durmanız gerekir. Eğer minik ayaklara sahipseniz, o halde açık ve geniş ayakkabılardan kaçınmalısınız.

İlk kez topuklu ayakkabı giyeceklere önerimiz, daha kalın ve kısa topuklarla başlamanız yönünde olacak. Yüksekliği topuklu ayakkabıya alıştıkça arttırabilirsiniz. Zaten bu yıl kısa ve kalın topuklar trend iken bizce topuklu ayakkabı giymeye alışacağınız yıl tam da bu zamanlar.

Boyunuza uygun topuklu ayakkabılar tercih edin. Ayakkabıların bilek boyuna ve kalınlığına dikkat edin. Zira ayakkabılar bilek boyunuzu keser ve sizleri daha kısa gösterir.

Ayakkabıyı giymeye zorlanıyorsanız silikon tabanlıklar kullanın. Silikon tabanlıklar, topuklu ayakkabının içerisinde ayağınızı rahatlatarak yürümenizi kolaylaştırır. Ayaklarınızın ayakkabı içerisinde kaymasını önleyerek rahatlamanızı sağlar.

Akşam eve geldiğinizde ise ayaklarınızı rahatlatmak ve diğer güne hazır olmak için ayaklarınızı sıcak suyla yıkayarak masaj uygulayabilirsiniz.

Doğru topuklu ayakkabıyı seçtiyseniz eğer, şimdi sıra geldi kombinlere! 2020’nin trend ayakkabılarından derlediğimiz sokak stili görünümlerini sizler için derledik.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir