YouTube’da Moda Blogger’ları Ne Anlatıyor?

0
236
Görüntülenme

İlgi alanımıza girmeseler dâhi illaki tesadüfen de olsa onlara rast gelmişizdir. Genellikle sempatik ve doğal gözükmeye çalışırlar, tüm hayatlarını diledikleri gibi özgürce ve mutlu yaşadıklarını tüm dünyaya ilan ederler. Onlar kimler mi? Moda alanında kariyer yapmayı planlayan Influencer‘lar. Vlog çekip, kombin yapıp sokakların tozunu bir güzel alırlar.

Bizler de o hayatlara özendiğimizden midir yoksa onlara hayranlık duymamızdan mı, bir kez izleyince asla bırakamıyoruz. Yeni nesilin gözde mesleklerinin neler anlattıklarını ele aldığımızda aslında hiç de o kadar tehlikeli olmadıklarının farkına varıyoruz.

1-Alışveriş videoları ne anlatıyor?

İki şekilde tanımlayacak olursak eğer, öncelikle markaların yeni koleksiyonlarını tanıtacak potansiyele sahip YouTuber’ını seçmesiyle başlıyor bu serüven. Yani her YouTuber’ın tüm dediklerine körü körüne inanmamakta fayda var. Ekmek parası diye geçinerek milyonları bu şekilde kazanıyorlar nihayetinde. Alışveriş videolarının birde samimi olanları var. Markalara korkusuzca kafa tutan, denediği ürünü neredeyse yerin dibine sokanlar da mevcut. Lakin Danla Biliç tarzından bahsetmiyoruz! İşte bu YouTuber’ların sözüne inanabilirsiniz.

Alışveriş videoları bazen evde, bazen mağazada bazen de pazarlarda çekiliyor. İnsanların bakış açısını değiştirecek nitelikte olan ve doğru alışveriş için çok paranızın olmasına gerek olmadığına kolayca ikna olabiliyorsunuz. Genellikle evde ya da ofiste çekilen videolar markalardan gelen paket açımlarıyla sağlanıyor. Bu ürünlerin neredeyse hepsi sponsorlu ürünlerdir. Ayrıca alışveriş videoları satesinde indirimleri ve fırsatları kaçırmamış olursunuz.

2-Stil oluşturma videoları ne anlatıyor?

Bir nevi kişisel gelişime de dokunan stil oluşturma videoları erkek YouTuber’larının da bizzat ilgilendiği bir mevzu haline gelmeye başladı. Stil oluşturmanın, öncelikle kendinizi ve vücudunuzu çok iyi tanıyarak gerçekleştireceğinizi, başkalarının mutluluğu için değil de kendi mutluluğunuz için atmanız gereken adımları bir bir işliyorlar. Belki de izlemeniz gereken en önemli videolar bunlardır, ne dersiniz?

3-Günlük yaşam, Vlog tarzı videolar ne anlatıyor?

Başta bahsettiğimiz mükemmel hayatları konu alan video içeriklerini Vloglar tanımlar cinsten. Genellikle evi paylaştığı kişiye de yer verilen videoların göz bebekleri genellikle evcil hayvanlar olabiliyor. Evi düzenleme, toparlama, alışverişe çıkma, günlük aktiviteler, moda haftalarına katılma gibi genel ritüelleri ele alan Vlogger’lar insanlara kılavuzluk ederek nerede hangi kıyafet giyilir? Hangi makyaj yapılır? Gibi derin mevzulara çözüm getiriyor.

4-Lookbook, kombin videoları ne anlatıyor?

Genellikle yeni sezon ürünlerini ve trendleri tanıtmak için yapılan kombin videolarında doğru parçaları birleştirmek ve vücut tipine uygun parçaları doğru kullanmayı öğretmek hedefleniyor. Bu tür videolar genellikle kullanılan parçaların nerelerden ve ne kadara alındığını gösterecek dış mekanda lookbook videolarıyla  sonlanıyor. Şu sıralar evde kamera karşısına geçerek kombin yapıp çıkarma, alternatifleri göstererek herkesin kendi tarzına göre videolar çekmeleri de oldukça popüler olmaya başladı. Genellikle hızlandırılmış şekilde olan videolar arka fonda enerjik jeneriklerle destekleniyor ve sıkıcı olmaktan çıkabiliyor.

Ashley Brooke

 Kimleri takip etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız eğer bizlerin de severek takip ettiği YouTuber listelerini sizler için hazırlayabiliriz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here