Yaz Gecelerine Uygun Renkli Göz Makyajı

0
1255
Görüntülenme

Işıltılara doyacağımız 2017 makyaj trendleri arasında gözlerimizin de payını düşen renk cümbüşüne katıldığını izlemek bizleri heyecanlandırıyor.

Renkli pigmentlerin mottosu genellikle gündüz makyajında uygulanır, Aslında günlük makyajda pek far sürmeyi sevmeyen hedef kitleye önce far sürmek aşılandı daha sonra ise gece makyajında siyah far sürülür düşüncesi yıkılarak geceleri gündüze çevirecek göz makyajı bu sene en gözde trendler arasında.

Benim olayım siyah diyenler için de siyah kıyafetler de kalsın gözleri renklendirin önerisinde bulunuyorum.

Tabii renkli olalım derken her gittiğiniz yere gelinin kız kardeşi edasıyla girmeyin birde renk karıştıracağım diye  göz kapaklarınızı katliam alanına dönüştürmenize de hiç gerek yok. Yapmak istediğimiz şey gayet kolay.

Bu sene tuvaliniz gözleriniz. Ressamlar resimlerine başlamadan önce ilk olarak doğru fırça seçimine dikkat ederler. Mükemmelliyetçilik anlayışınızın sizinle olduğu ve göz kapaklarınızı şenlendirecek fırça seçimi ile başlayalım.

Temel olarak üç far fırçası işinizi görür. Kalın sert koyu tonları uygulamaya yarayan,  ince yumuşak bir karıştırma fırçası birde üçgen formuna sert kıllara sahip kirpik diplerine uygulamak için kullanılan fırçalar ideal far kullanımı için uygundur.

Renk paleti seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerde ise ilk unsur daha sade ten nude renkleri tonlarında mı bir makyaj istiyorsunuz, yoksa daha cıvıl cıvıl renkli mi yaz makyajı istiyorsunuz?

Nude tonlarını günlük makyajda sık sık görüyoruz. Renk önerisi ise koyudan açığa doğru giden bir renk paleti ile kusursuz makyajlara imza atabilirsiniz.

Nude far paletimizde seçtiğimiz dört tane açıktan koyuya doğru geçen tonları seçtikten sonra seçtiğiniz renklerden birini makyajınıza hareketlilik sağlaması açısından simli seçebilirsiniz. Paletinizin pigmentleri düşük ise baz uygulayarak başlayabilirsiniz makyajınıza.

 

 

Diğer seçenek ise, göz kamaştırıcı renklerin buluşmasıyla oluşan renkli tonlar kullanarak yapılan göz makyajı.

Bu sene özellikle sokağa taşınan bu trendi yaz geceleri davetleri, düğün, mezuniyet gibi organizasyonlarda sıkça görmeye başladık. Mükemmel uyumlu renkleri de sizler için derledim.

Gecenin vazgeçilmezi pembe, yaz geceleri için uygun renk tanımlamasını pembe tek başına üstlenebilir. Uymadığı nadir renk vardır. Pembe siyah uyumunu bilmeyen yoktur. Peki ya gözlerde? harika durduğuna emin olabilirsiniz özellikle yaz geceleri için mükemmel durduğu aşikar. Siyahın yanında birde pembe ve yeşil, pembe ve mavi, pembe ve sarı uyum yakalayan harika renkler arasında.

 

Şeftali tonlarının yaz gecelerinin vazgeçilmezi olduğunu söylemeye gerek yok. Şeftali tonlarının yanına eklenen maviler, sarılar, siyahlarla efsane makyajlara imza atabilirsiniz.

 

 

Sanat eserine dönüşen göz kapaklarınız birçok ressama ilham olacak.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here