Topuklu Ayakkabı Giymeye Yeni Başlayanlara 5 Öneri

0
184
Görüntülenme

Kadınlığın ve feminen duruşların sembolü olan topuklu ayakkabıları giymeyi sevenler olduğu kadar sevmeyenler de epeyce fazla.  Hayatlarının bir döneminde illa ki her kadının karşılaşacağı topuklu ayakkabıları işkence sembolü olarak görmemek gerekir. Kadınları daha özgüven sahibi yapan topuklu ayakkabıları günlük yaşantınızda da kullanmaya başlayabilirsiniz. Yeri geliyor bileklerinizi ağrıtıyor, ayaklarınız şişebiliyor ve yaralara sebep olabiliyor ama yine de vazgeçemiyoruz. Bu durumlarda sizlere ilk önerimiz daima ayak şeklinize uygun ayakkabı seçmeniz yönünde olacak. Mesela taraklı bir ayağa sahipseniz sivri burun ayakkabılardan daima uzak durmanız gerekir. Eğer minik ayaklara sahipseniz, o halde açık ve geniş ayakkabılardan kaçınmalısınız.

 

İlk kez topuklu ayakkabı giyeceklere önerimiz, daha kalın ve kısa topuklarla başlamanız yönünde olacak. Yüksekliği topuklu ayakkabıya alıştıkça arttırabilirsiniz. Zaten bu yıl kısa ve kalın topuklar trend iken bizce topuklu ayakkabı giymeye alışacağınız yıl tam da bu zamanlar.

Boyunuza uygun topuklu ayakkabılar tercih edin. Ayakkabıların bilek boyuna ve kalınlığına dikkat edin. Zira ayakkabılar bilek boyunuzu keser ve sizleri daha kısa gösterir.

 

Ayakkabıyı giymeye zorlanıyorsanız silikon tabanlıklar kullanın. Silikon tabanlıklar, topuklu ayakkabının içerisinde ayağınızı rahatlatarak yürümenizi kolaylaştırır. Ayaklarınızın ayakkabı içerisinde kaymasını önleyerek rahatlamanızı sağlar.

Akşam eve geldiğinizde ise ayaklarınızı rahatlatmak ve diğer güne hazır olmak için ayaklarınızı sıcak suyla yıkayarak masaj uygulayabilirsiniz.

Ayakkabınızı giydiniz ve topuklular ile birlikte  ne kadar rahat ve cool göründüğünüzün farkına vardığınızda onları kolay kolay bırakamayacaksınız. Bizim sizlerden ricamız ise, daima dik ve özgüvenli yürümenizdir. Emin olun çektiğiniz ufak sızılara değecek görünümlere kavuşacaksınız. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here