Sezonun Trend Çoraplarıyla Tanışmaya Hazır Mısınız?

0
1069
Görüntülenme

Hayatımızı renklendirelim derken çorapları hesaba katmamıştık. Tabii haliyle biraz yadırgıyor, çokça kararsız kaldığımız oluyor çorap seçimlerimizde. Bu yıl çoraplara ne mi oldu? Artık onları gizlemeye gerek duymadığımızı fark ettik. Çorap desenlerini özgürce sergileyeceğimiz kombinlere, daha doğrusu kendi üzerimizde yarattığımız sanat eserlerimize tanık olduk. Öncelikle açık ayakkabılarda cesurca kullanıldı sokak stillerinde. İtiraf etmeliyim biraz da yadırgandı. 90’lı yıllar da aşina olduğumuz desen ve modellere bir kere daha tutulma fırsatı bulduk. Ayakkabılardan gözükmelerinden sonra ise, bot üzerine çekilen soket çorapların zihniyetini benimsedik. Spor ayakkabıların içine de adapte edilen desenlerle rüya gibi anılar biriktirdik. Peki, sokak modasında en fazla hangi modeller trendler arasında? Merak ediyorsan başlayalım.

Çizgili çoraplar

Genellikle klasik sokak stillerinde sıkça karşılaşmaya başladığımız çizgili modellerle başlıyorum. Eminim ki aşina olmaktan keyif duyuyoruz çizgili modelleri. Hayatımızın belli bir çizgide, düzen içinde yürüdüğünü başka hangi sembolle ifade edebilirdik ki? Genellikle çoraplar beyaz, çizgiler ise, siyah ve rengârenk tonlarda olabiliyor.

Işıltılı, parıltılı, simli çoraplar

Bu yıl soğuk günlerde güneşimiz olmaya aday, en renkli çorap modellerimizle devam ediyorum. Simli modeller genellikle soket olmakla birlikte bolca renk kültürüne sahip, özgün modeller arasında. En sevilen renkleri arasında; gümüş, gold, bordo, gri gibi asil ve canlı renkler var.

Desenli modeller

Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte artış gösteren desenli çorap modelleri genellikle Retro, vintage giyim tarzına çok yakışıyor. Desenler konusunda sizlerin yaratıcılığından ilham alan milyonlarca model var. Evet, şanslısınız kombininizde yapacağınız küçük bir hareketle sizde trendleri yakalamış olabilirsiniz.

File çoraplar

Geçen yıl oldukça trend olan fileler bu yıl çeşitlenerek yine gözde olmayı başarıyor. Sadece siyah olarak ele almak yanlış olur. Kırmızı, beyaz modelleri de çok tutulan file çorapları eteklerle ve pantolonların altına rahatlıkla kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here