Şeffaf Trendi Hakkında Bilmemiz Gerekenler

0
1269
Görüntülenme

Başkalaşan teknoloji falan dedikçe başkalaşmak kavramını hiç bu kadar üzerimizde hissedeceğimizi tahmin etmiyordum. Podyumlarda görünce dalga geçtiğimiz poşeti üstüne geçirip gezme edasıyla yürüyen güzel mi güzel mankenlere özenip şeffaf trendinin sokağa taşımanın haklı gururunu yaşıyoruz. Yaşıyoruz derken yaşıyorlar işte. Podyumlardaki sınırsızlık kavramı sokağa da taşındı ve ortaya da göz alıcı sonuçlar çıktığı aşikar.

 

Aslında ilk olarak bu stil Jyp tarafından Kore’de başlamış fakat fazla benimsenmemiş. Daha sonra Jessi adındaki idol yıllar sonra transparan stilini gündeme getirerek kendi  fotoğraf çekiminde transparan kıyafetler kullandı.

 

Sokak modasında bu yıl tabiri caizse şeffaflığın dibine vuracağız. ‘İkiyüzlü insanlara dikkat!’ 🙂

Moda haftalarında, defilelerde biraz abartılmış olsa bile ben bu trendin Türkiye uyarlamasını göstermeye çalışacağım sizlere. Bazı markalar var ki bu trendi tam da bizler için uyarlamış. Onlara da minnetlerimizi sunduktan sonra ortaya çıkan müthiş parçalara bakıp hiç bu kadar şık duracaklarını tahmin etmediğimizi göreceğiz.

 

Üst giyimde, şeffaflar genellikle yağmurluklarda kullanıldı. Bence en başarılı olan ve beğenilen kombinler de yağmurluklar dan çıktı. Kombinlerken aslında yağmurluğunuz kendisi bir star olduğundan altına sade kıyafetler giyerek şıklığa kolayca ulaşabilirsiniz. Sokak stilinde daha klasik elbiselere sadelik kazandıracak yağmurluklar bence tam da aradığınız star parçanız olabilir.

Bluzlara da modernlik getiren şeffaflar daima daha şık ve zarifler.

 

 

 

Alt kısımda ise, pantolonların ilgi çeken detaylarına uygulandı. Eteklerde fazla talep görmese bile pantolonlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Elbiselerin de bazı detaylarına eklendi ve kıyafetiniz ile gittiğiniz her yerde odak noktası olmaya alışmalısınız.

 

Ayakkabılarda ise, başarılı şekilde uygulanan şeffaf parçalar ufkumuzu genişletiyor. Yapılan kombinlere şıklık katan şeffaf ayakkabılardan hemen edinmenizi tavsiye ederim.

 

 

Çantalarda ve aksesuarda, pek bir özel hayatınız kalmayacağını söylemek isterim. Ama bu görüntü için değer mi? diye soracaksanız tabii ki de  denemenizde fayda var.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here