Ofis Şıklığında Fark Yaratmak İçin Yapılması Gerekenler

0
52
Görüntülenme

İş dünyasının koşturmalı geçen maratonuna uyum sağlayayım derken bazı günler kendimizi ihmal edebiliyoruz. Çalışma hayatı zor! Çalışma hayatın boyunca giyeceğin kıyafetleri düşünmek ondan daha zor. Hele de bakımlı kadınlar için her gün tekrarlanan günlerde, debelenip düşmemek için planlı hazırlığınızı yapmanız gerekir. Planlamak derken kendinize bir çizgi belirleyip o çizgiden dışarı adımınızı dâhi atmamanızdan bahsetmiyoruz.

Yenilikleri daima sevin ve çalışma hayatınızın geçtiği ofis şıklığına kendinizi alıştırın. Çalışma hayatınızdaki ince çizgiyi kıyafetlerinize yansıtın. Mesela spor ayakkabıyla işe gitmeyeceğinizi bildiğiniz gibi, abartılı bir abiyeyle ve abartılı makyajla da gitmeyeceğinizi bilmeniz gerekir. Kendinize yakışacak stili bulabilmek için denemekten korkmayın.

Ofis şıklığında özgüvenli olmanın ilk adımı topuklu ayakkabılarınızla yansıtabilirsiniz. Ayakkabı çeşitlerine bakacak olursak, sezonun trendleri: şeffaf topuklu ayakkabılar, çorap çizmeler, sivri burun bootieler ve stilettolara takılıyor gözlerimiz. Giydiğiniz kıyafetinize göre şekillenecek ayakkabı tercihlerinize kendinizden bir şeyler katmayı ihmal etmeyin. İş dünyanıza topuklu ayakkabıları bir türlü adapte edemeyenler için ise: babetler, loafer ya da oxford loafer tercihleri ofis şıklığı için ideal ayakkabılar oluyor.

Günlük koşuşturmanız cilt makyajınız bozulabilir. Bu yüzden makyajlarınızı abartılı yapmaktan kaçının. Yüzünüzdeki tebessümü dâhi kapatacak seviyede fazla makyaj yapmaktan kaçının. Eğer bugün rujunuzu abartılı sürdüyseniz o halde gözlerinizi sade bırakın. Ya da tam tersi gözler abartılıyla dudaklarınızı sade bırakabilirsiniz. Ofis şıklığınızı makyajınızla desteklemeniz stilinizi kuvvetlendiren önemli bir etmendir.

Blazer ceketler ile dostluk kurma vakti! Sizler için maskülenliği zirveye çıkaracak bir önerimiz var. Ceket- Pantolon takım uyumları. Sokak stiline de yansıyan bu trend bizlere 90’lı yılları anımsatsa da desenler ve çizgiler ile büyülenmemek elde değil. Takım kombinlerinizde saçlarınızı özgür bırakın ve ofis şıklığınızın tadını çıkarın.

Maskülenlikten bahsetmişken feminen duruşu es geçer miyiz hiç! Çalışma hayatınızda elbiselerden uzak durmanıza gerek yok! İdeal ve dozunda kombinler ile elbiseleri günlük şıklığınıza adapte edin. Mesela siyah mini bir elbise ile uzun çizmeler giyebilirsiniz. Ya da gömlek elbise tarzı modellere başvurarak kalın bel kemeriyle birlikte güzel bir ahenk yakalayabilirsiniz.

Son olarak da tabii ki ofis şıklığının olmazsa olmaz parçalarıdan olan gömleklerden bahsetmek istedik. Desen sınırlaması olmaksızın çalışma hayatında en fazla kullanılan parçalardan olduğunu şüphesiz söyleyebiliriz. Özellikle nefes alan kumaşlar tercih etmek sizler için önemli bir unsur olacaktır. Gömlekleri pantolon veya eteklerde kolayca tamamlayanilirsiniz. Özellikle mom jean tercihleri ve havuç pantolonlar için bizim önerimiz beyaz oversized gömleklerden yana oluyor.

Ofis stiliyle alakalı diğer içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here