NYFW Sokaklarından Sonbahar Ayının Trend 10 Parçası

0
430
Görüntülenme

Enerjinizin zirveye ulaşacağı günlere adım atarken bu hareketliliği birazcık moda üzerine yoğunlaştırmanız şahane olurdu. Eylül’e merhaba dediğimizi varsayarsak, yaz kırıntılarını üzerimizden atarak sonbaharın büyüsüyle yeniden yapılanmamız olası bir durumdur. Yeni mevsim yeni trendleriyle gelir derler. Peki! Bizim ilham kaynağımız nereden gelecek? Diye düşünürken New York’ta moda rüzgârları esmeye başladığı aklımıza geliyor. Moda haftalarının başlangıcı olarak bilinen NYFW  tüm ihtişamıyla devam ediyor. 2019’un ilkbahar/yazına hitap eden şovları izlemekten nutkumuz tutulsa da bizler sokak stillerine daha fazla özen gösteriyoruz. Sonbaharda nasıl giyinmemiz gerektiğinin habercisi olan Fashion Week sokaklarında birbirinden benzersiz stillere şahit olarak trendleri beraber keşfediyoruz. Sizlerde merakla bu adımları bekliyorsanız o zaman hemen başlayalım.

BİSİKLET ŞORTLARI

Sezonu son anda yakalayan bisikletçi şortlarıyla başlayalım o halde. Onları sadece sportif ve casual stillerle mi göreceğiz? Asla! New York sokakları şahidimiz olsun hatta. Dar kalıpları tekrardan görmek bizleri şaşırttı. Onları neyle tamamlarız sorusuna ise cebımız, dibine kadar bol giy demek oldu. Blazer ceketlerle daha maskülen görünümler, logolu tişörtlerle ise daha günlük görünümler yaratıldı. Ayakkabı tercihinde ise tereddüt etmeden snekerslarla buluştuk.

LOGOLAR, SLOGANLAR

Neyi nerden aldığımızı tesciller nitelikte olan logoları artık yadırgamayacağız. Zira onlar artık her yerde! Bazen göğsümüzde taşıyoruz bazen sırtımızda bazen de tüm vücudumuzda. Markalar artık imzalarını saklamıyor. Bunların habercisi olan sweatshirt’ler ise sonbaharın en gözde ve yarayışlı parçalarından.

TAKIM, TONSURTON

Hayatınızı tekdüzelik ile değiştirmeye ne dersiniz? Bunun için yapacağınız ilk adım kuşkusuz olarak baştan aşağı takım giymektir. Aynı renk tonlarıyla bezenmiş kombinlere maskülen esintiler ekleyin. Bu unsuru ceket pantolon takım eşleştirmesiyle sağlayabilirsiniz. Sokak stilinizi hiç olmadığınız kadar ciddileştirin. Renk olarak ise pastel tonlarını kendinize mesken edinebilirsiniz.

SALLANAN KEMERLER

Uzun kemerlerinizi dert etmeyin! Zira onlarda artık sokak stilinde söz sahibi. Hem de artık sadece pantolonlarda değil ceketlerde de kullanılıyor. Genellikle siyah tercihi kombinlere uygun görülse de bizler vintage esintili renk karışımlı kemerleri daha fazla özümsedik. Unutmadan söyleyelim! Zincir efektli kemerlerde sokak stilinin parlayan etiketlerinden.

BEL ÇANTALARI

Eksik bir şey var ama ney! Diye düşünürken bel çantalarının siluetlerine rastladık. Daha da şekillenip çeşitleneceğini aklımızdan geçirmiyorduk. Haliyle New York sokaklarında da oldukça fazla rastladık. Uyumsuzluk korkusu yaşamadan kolayca kullanılan bel çantaları sokaklara adeta özgürlük hissi yaratıyor.

VİTAGE, YAKALI TİŞÖRTLER

Çok renkliler olarak tanımladığımız düşük omuzlu vintage tişörtler 90’lardan gelen yadigârlarımız. Sonbaharda da onları uzun kollu olarak nitelersek kombinlerimizi kotlarla, deri eteklerle veya kargo pantolonlarla rahatça tamamlarız.

WİNDBREAKER, YAĞMURLUKLAR

Üzerinize atacağımız ceketimizin büyülü olması gerekir. Bu büyüyü Windbreaker’lar ile sağlamanız mümkün. Tam olarak geçiş dönemini yansıtan ceketlerinizde olağanüstü renkler sizleri karşılayabilir. Transparan yağmurluklar ise işin şov kısmını oluşturuyor.

KARGO PANTOLON, İŞÇİ TULUMLARI

Stilde hareketlilik gelenek haline geldi. Bu düzeni bozmayacak şekilde sabitlediğimiz büyük ve kaba ceplerle işçi tulumlarının verdiği rahatlığı es geçmek olmazdı. 50’lere uzanan bir geçmişe sahip olduklarını henüz duymamış olabilirsiniz. Genellikle savaş zamanlarının bir parçaları olsalar da biz 2018 yılında sokak stilinde bir hayli fazla göreceğiz.

 

ÇİRKİN SNEAKER’LAR

Günlük düzenin en göze batan parçalarıyla devam ediyoruz. İyi mi yoksa kötü mü, göze battığına siz karar verin. Bizler ise onların karakteristik özelliklerinin her stile kolayca uyum sağladığından bahsedelim. Floral bir elbise ya da maskülen bir ceket! Ne ile kombinlemeniz gerektiğini biliyorsunuz. Artık etrafınızdaki tereddütleri kaldırarak bu düzene kulak verin.

BOL VE SALAŞ GÖMLEKLER

Çok renkliliği en güzel taşıyan parçalardan adeta. Gömleği giyerken kurulu düzene bir başkaldırı sağlayabilirsiniz. Onları salaş giyin dağıtın. Zaten altında kullanacağınız parça oldukça düzenli olacak bu durum kombinininizin eşitlenmesine sebep olur.

 

 

PHOTO BY: TYLER JOE AND STYLEDUMONDE

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here