Modanın Değişen Yüzü! Görünen Her şey Denemeye Değer Midir?

1
496
Görüntülenme

Sorgulamadan kabul ettiğimiz en yenilenebilir unsurlardandır moda! Yenilenebilir dedim çünkü değişim yönünden hızına yetişebilecek bir diğer döngüden bahsetmek ne yazık ki çok zor. Durum böyle olunca ucu bucağı kesilmeyen bir birikimden bahsetmek mümkün oluyor. Biriktikçe değerlenen ya da değersizleşen mi demeliyim? Elimize aldığımız bir ürünün diğer gün değerini kaybedeceğini bilsek hiç riski girer miyiz? Bu konu tartışılır benimse vurgulamak istediğim konu bilinçli şekilde tüketebilmekle alakalı. Çocuk misali gördüğümüzü istiyoruz. İnsani yanımızın yanında, olmak istediğimiz konum da buna etki ediyor. Peki! Görünen her şey denemeye değer midir? Bu soruyu birde şu yönden soralım. Her gördüğünüz sizin için uygun mudur? Eğer öyle olmuş olsaydı üretim sektöründe her ürün kişi sayısına göre üretilmez miydi? Bu konu tartışılır. Bizim ilk sorumuza geldiğimizde ise her şeyin denemeye değer olup olmadığını öğrenmekten yana olacak. Ucu açık bir sorudan konuya girdik. Moda dünyasında bu sorunun cevabını fazla düşünmeye gerek yok. Yaşadığımız yer, olduğumuz mevsim, toplum ve aile yapısı, fiziksel özellikler, duygu dönüşümü ve daha sayabileceğim onlarca özelliğin etkili olduğu giyim tarzımızı ele alırsak bu sorunun cevabını kolayca verebiliriz.

Konuyu başka bir yönden ele aldığımızda ise genellikle öncü markaların yeni koleksiyonlarını sergiledikleri defilelerde özgün ve cesur tasarımlara rastlıyoruz. Bu durumlarda parçaların sokak stiline uygun olup olmadığını çoğu zaman tartışıyor olabiliriz. Günü ve podyumu özel kılan eserlerin oraya özel olduğunu bilmek bizi rahatlatabiliyor. Çünkü eğer sokak stiline uygun olduğunu düşünseydik denemeye kalkabilirdik! İmkânsızlıklardan bahsedemeyeceğimiz bir atmosferdi daha da karmaşık hale getirmek meziyet olarak kabul görüyor olsa da fazla kaptırılmaması gereken bir durum.

Doğru yerlerde kullanılan doğru parçalar sizleri daima bir adım önde gösterir. Bunları nasıl sağlamanız gerektiğiyle alakalı olarak ise sizlere tavsiye edeceğimiz 5 öneriyle sabitleyebilirsiniz.

Okuyun!

Aşina olmadığınız bir organizasyona davetlisiniz ve ne giyeceğinizi, nasıl davranacağınızı bilmiyor musunuz? O halde araştırın! İnternet ortamı bizlere binlerce kaynak sunuyor. Bu durumu kendinize faydalı hale getirin ve kendinize ilham veren blogları takibe alın. Birde kendinize benzettiğiniz bloggerları kılavuz edinebilirsiniz.

Sosyal mecralar

Yeni arama motorları olarak tabir ettiğimiz sosyal mecralardan YouTube, Instagram ve Pinterest’i her zaman ilham kaynağı olarak kullanın. Bunun yanında bir de birkaç mobil uygulamayla literatürünüzü zenginleştirin.

Yenilikler

Yeni bir trendin tam da ortasına düştünüz! Bu durumda naparsınız? Arkanıza bile bakmadan kaçar mısınız yoksa denemek için şahane bir gün olduğunu mu düşünürsünüz? Korkmayın! Eğer daha çevrenize yerleşmediyse ve tam da size uyan bir trendse öncü olun. İnsanlara bu yeniliği tatdırmanın hazzını övgülerle alabilirsiniz.

Danışın

Sizin için her daim en iyisini düşünen önemsediğiniz kişilere stiliniz hakkında sorular sorup fikir alabilirsiniz. Dışardan alınmış doğal izlenimler kendiniz için kullanabileceğiniz ikinci kaynaklarınız olsun.

Doğru alışveriş

Kazançlı alışveriş desek daha doğru! Sizlere indirimler konusunda verebileceğim en önemli unsur, ürünleri sezonunda almamak olabilir. Yaz ayında kışlıklarınızı, kış ayında ise yazlıklarınızı aldığınız zaman mükemmel bir döngü yaratabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here