Midi Boy Etekler Hangi Vücut Tiplerine Yakışır?

0
45
Görüntülenme

Sezonun yükselmeye devam eden trendlerinden olan midi boy etekleri, hem yaz aylarında hem de kış aylarında oldukça fazla kullanmaya başladık. Model ve doku olarak oldukça fazla çeşitlendi ve renklendiler. Durum böyle olunca en az bir tane midi eteğe sahip olma güdüsü kaçınılmaz oluyor.

Çoğu vücut tipinin kaldırabileceği midi eteklerin kalem olanları biraz risklidir. Vücut formunu alan kalem etekler midi formlarda da etkisini göstermeye başladı. Kışın triko kumaşlar veya kadifeler yaz aylarında yerini saten, pamuklu ve polyestere teslim etti.

Kalem eteklerinin risk grubunda olan vücut tipleri genelde alt kısma doğru genişleyen yani; armut, oval ve yuvarlak hatlı vücutların giymelerini tavsiye etmiyoruz.

Kalem eteklerim yakışacağı vücut formları ise; kum saati, elmas ve dikdörtgen formlara daha fazla yakışacaktır. Bel ve basen kalınlığı kalem etekler için önemlidir. Genellikle kalın esnemeyen kumaşlar seçilmelidir.

A kesim midi eteklerin kullanım sınıflandırması daha geniş bir kitleye hitap ediyor. Hemen hemen her vücut tipine yakışacak A kesimler, bel çizginizden kavrayarak alt kısma doğru genişleyen yapıdadır. Tüm vücut kusurlarını neredeyse gizleyen A kesim etekler basen problemi yaşayanlar için veya vücuduna göre bacak boyları kısa olup bu durumdan yakınanlar için adeta biçilmiş kaftan durumundadır.

Bizim en fazla bu etekleri önerdiğimiz vücut tiplerine sahip kadınlar ise; dikdörtgen, armut, kum saati ve elmas vücut hatlarıdır.

Kloş midi etekleri ise kat kat açılan yapılarından dolayı basen bölümü daha dar olup omuzları geniş kadınların ters üçgen gibi veya daha orantılı vücut olanlarına sahip yani, dikdörtgen formlu vücutlara tavsiye ediyoruz. 

Midi eteklerin genel olarak en fazla kullanılan türlerini bizler bu şekilde derledik. Sizlerin heves edipte ulaşmakta güçlük çektiğiniz modeller varsa bizlere ulaşıp tavsiyelerimiden yararlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here