Mezuniyet Kep Töreninde Cüppe Altı için Uygun Parçalar ve Kombinler

0
2634
Görüntülenme

Ağırlığınızı korumanız gereken bir gün, Peki! Ama kıyafetinizin ağır olmadığını varsayarsak bu ne kadar mümkün? Kepinizi havaya atarken öğrenci olmanın verdiği dayanılmaz hafifliği de üzerinizden atıyorsunuz. Yeni başlangıçlar için debelenip durduğunuzda, bu adımlara ilk güzel başlangıcı kıyafetinizle yapabilirsiniz. Zira daha sonralarda mezuniyet fotoğraflarınıza bakıp iç geçirmek yerine sizlerde tebessüm oluşturacak görüntüler biriktirmek daha eğlenceli olabilir. 

Kep töreninde stilinizi oldukça minimalize etmeniz gerekir. Gösterişli parçalardan uzaklaşıp sade ve şık görünümler elde edeceğiniz parçalara yönelin. Bunun en güzel örneklerinden biri ise: pantolon ve üst uyarlamasıdır. İster takım olarak, isterseniz ise pantolon, büstiyer olarak kombinlediğiniz takdirde cüppenizin altında güzel duracaktır. Pantolon tercihiniz bol paçalı olanlardan, havuç kesimlerden olabilir. Kısa boylular için de avantaj sağlayan bol paçalı pantolonların altına istediğiniz platform ayakkabıyı uydurabilirsiniz. Renk olarak ilkbahardan esinlenin ve açık renklere gidin. Bej ve beyaz tonlarıyla benzersiz stillere imza atın. Büstiyer seçiminiz biraz hareketli olabilir. Ve bizce göbeğinizi açıkta bırakmanız için hiçbir sakınca yok. Taşlı balıkçı ya da halter yakılı bir büstiyer hiç de fena olmaz gibi?

Zarafeti görünür kılan tulumlar da mezuniyet için uygun gördüğümüz diğer parçalardan. İster uzun isterseniz ise şort tulumlara başvuracağınız seçimlerinizde vücut ölçülerinize göre hareket etmeniz en doğrusu. Dümdüz bir vücudunuz varsa şort tulumlara başvurmanız ve bunu beyazın iddialı duruşuyla gerçekleştirmeniz sizleri daima stil sahibi bir görünüme kavuşturur.

Uzun tulumlarda da tercihiniz siyahlardan yana olsun. Her iki tulum tercihinin de ortak gayesi metalik renkte ayakkabılarla kullanılıyor olmalarıdır. İnce uzun topuklu ayakkabılarınızı gold ya da gümüşlerden yana yapabilirsiniz.

Uzun elbiselerden uzak duracağınız bir gün öyle değil mi? O zaman geriye mini ve midiler kalıyor. Bize göre kep altına en yakışacak boylar mini boyda olanlar. Cüppenizle uyacak rengi keşfetmeniz ve ona uygun renkte bulacağınız mini sade elbiseniz ile mükemmel görünüyorsunuz. Bu noktada vücudu saran kalem elbiseler devreye girebilir.

Tesettür için ise, kep altına giyilebilecek en güzel parçaları bol paçalı pantolonlardan seçtik. Geniş renk seçeneklerinde pudra ve pembe tonlarına gitmenizi ve boyunuzu yükseltecek topuklara yönelmenizde fayda var. Üzerinize giyeceğiniz asimetrik kesim bluz ya da gömleklerinizi ya pantolonunuzu eşitleyecek daha koyu pudralar ya da beyaz renklerde seçmenizi öneriyoruz. Pantolonunuzun bir ya da iki ton koyusu eşarbınızla tonsurton renklerini tamamlayın.  Ayrıca uzun etekler ve gömleklerle de güzel bir styling oluşturacağınıza eminiz. Sezonun trendleri arasında yerini alan balık eteklerle gömlek eşitlemelerini kendiniz yaratabilirsiniz. Eşarp ya da şal seçiminizi alakasız bir renkten yana kullanmanız ise moda bilincinizi genişletmenize yardımcı olur.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here