Mercedes-Benz Fashion Week 1. Gün Trendleri

0
937
Görüntülenme

Güzel bir Pazar günüyle haftayı sonlandırıyoruz. Bu hafta İstanbul hareketli ve cıvıl cıvıl bir moda haftasına imza attı. Bildiğiniz üzere Mercedes-Benz moda haftası geçtiğimiz günlerde hareketli bir kapanışla etkinliği sonlandırdı. İlkbahar-Yaz 2018 koleksiyonlarını tanıtma fırsatı bulan birçok tasarımcı enerjileri ve heyecanlarıyla büyük ilgi görmeyi başardı. Mercedes-Benz moda haftası aslında bizlere, seneye hangi parçaların, kumaşların, detayların trend olacağının habercisi oluyor. Hız kesmeden bu adından söz ettiren tasarımlara editörlerin seçimleriyle hep birlikte yorumlayalım. Sergilenen kıyafetlerin sadece podyumlarda kalmayıp, sokak stiline de uyarlamanın ipuçlarını hep birlikte keşfedelim.

   Birinci gün-12 Eylül

 MERT ERKAN SS18

Podyumun açılışını Mert Erkan yaptı. Koleksiyonunda gözümüze çarpan detaylar, cıvıl cıvıl renkleriyle 2017 yazına veda ederken 2018 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda daha açık ve soluk mat renkler ile karşılaşıyoruz. Koleksiyonda ilgimizi çeken diğer unsur ise, göbek bölgesindeki kesik pencerelere rastladığımız uçuş uçuş yırtmaçlar. Genellikle saten gibi parlak kumaşlarında hâkim olduğu asil koleksiyonda makyaj olarak koyu tonlu rujlar ve parlak cilt makyajına rastlıyoruz. Pudra tonlu kumaşlarla makyajların uyumu ise gözümüzden kaçmıyor.

    

                                                                                                                                                                   RASHID BY- RAŞİT BAĞZIBAĞLI SS18

Koleksiyonda parıltılara ve asimetrik kesim elbiselere rastlıyoruz. Bolca kullanılan yeşiller İlkbahar-Yaz sezonunu büyüleyici hale getirecek. Ton sür tonun etkisinin halen devam ettiğinin sinyallerini veren koleksiyonda saçlarda gördüğümüz doğal bukleler bizleri heyecanlandırıyor. Bu müthiş koleksiyonun etkilerini şimdiden sokak modasında hissedeceğiz gibi.

ŞİYAR AKBOĞA SS18

Oldukça fresh etkiye sahip koleksiyonunun izleri gözümüzün önünden gitmiyor. Ütopik saç ve makyaj tasarımlarıyla birlikte beyaz ve siyahın muhteşem uyumunu gözler önüne sürüyor. Oversize trendini erkeklere adapte oluyorken filelere de gözümüzden kaçmıyor.

ÖZGÜR MASUR SS18

V yaka detaylarını ustaca tasarlayan ve elbiselere işleyen Özgür Masur’un koleksiyonuna göz attığımızda, pastel tonları ve işlemelerle saklı hoş koleksiyonu saç ve makyaj tasarımlarıyla birlikte bizlere uzak doğu etkisine sürüklüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here