Kürkleri Günlük Stile Uyarlamanın Yolları

0
1608
Görüntülenme

Yavaş yavaş soğukları hissetmeye başladığımız şu sıralar kendimizi ikilemde bulduğumuz zamanlar oluyor. Kürkler günlük kullanıma uygun mu, değil mi? Tartışmanın tam ortasından söze girerek, kürklerin günlük kullanıma uygun olduğunun altını çiziyorum. Eskiden kullanılan kürklerin lüks, pahalı ve zengin algısını yıkarak kalbimizin tam ortasına yerleşen yumuşacık kürklere zaafımız olabilir. Ama bir türlü satın almaya cesaret edemeyiz çoğu zaman. Kürkler kabinlerde, aklımız da kürklerde kalır çoğu zaman. Markaların sonbahar koleksiyonlarını görmeye başladığımızda zarif, hassas ve sade kürklere rastlıyoruz. Aslında tam da aradığımız parçaların rengârenk kürkler olduğunun farkına varıyoruz. Nasıl giyeceği konusunda endişeleri olan okurlara ise işlerine yarayacak öneriler sunuyoruz. Hazırsanız kürkleri nasıl sporlaştırarak günlük stile adapte edeceğimizi konuşalım.

Öncelikle kürk modellerinden bahsetmek istiyorum. Genellikle şu sıralar ceket gibi olan kısa, kapüşonlu ya da orta boy modellerine rastlıyoruz. Renklerde de hiçte masum olmayan açık nude tonlar çıkıyor karşımıza. Pembe tonları, krem tonları, beyaz, rengârenk, karışık renkler derken bir anda siyahın keskinliğiyle karşılaşıyoruz. Fiyat konusunda kuşkunuz olmasın! Zira kabanlar gerçek kürkten yapılmadığı için fiyatları gayet uygun. Gerçek kürklere karşı olduğumuzu dile getirmeme gerek yok sanırım!

Kürkler ile kombinlediğiniz parçaların sade olmalarına özen göstermelisiniz. Kısa ve dar Top’lar, sloganlı tişört ve Sweat’ler, düz gömlekler, balıkçı yaka kazaklar sizler için en doğru parçalar olabilir.

Pantolon tercihlerinde ise, üzerinize giydiğiniz dar balıkçı yaka kazağınızın altına aynı renk tonunda bir skinny Jean ile ton sür tonu yakalayabilirsiniz. Kafanıza takacağınız güzel bir bere ve kürkünüz ile kombininizi hareketlendirin.

Daha casual kombin için ilk adım kendinize bol ve slogan yazıları olan bir sweat-shirt almak olsun. Sweat’in altına nasıl bir pantolon giyeceğinizi hiç düşünmeden mom Jean’leri yapıştırıyoruz. Çanta tercihinde bu sene oldukça trend küçük çantaları, ayakkabı için de rahatlığınızdan ödün vermeyeceğiniz spor ayakkabılarınızla kombininiz hazır.

Leopar desenli kürkler ile giyebileceğiniz pantolon önerim kuskusuz deri taytlar olacak. Deri taytların kadınsılığını indirgemek için ise sloganlı tişörtler ya da gri düz tişörtler uygun olacak. Ayakkabı tercihinde deri botlar ile kombininizi tamamlayın.

Elbiseler ile kombinlendiğinde nasıl sadeleştirebilirim diye bir soru yöneltirseniz eğer, cevabı oldukça basit aslında. Düz siyah bir elbiseyle ya da floral desenli günlük bir elbiseyle en hareketli kürkler bile sadeleşebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here