Kıyafetlere Yeni Düzen! LOFT Stilini Üzerinize Adapte Edin

3
1677
Görüntülenme

Çoğu kişi için muhtemelen ‘loft’ dediğimizde LOFT markasını çağrıştırmış olabilir. Öncelikle dile getirmek istediğimiz stili açıklamak istiyorum. Loft stili aslında Amerikan ve İngiliz filmlerinde sık rastladığımız salaş çatı katı, rahat ortamlara, evlere hatta odalara verilen isim. Tanıdık geliyor değil mi? Aslında biz bu tarzı tanıyoruz. Rahatlık derken aslında söylemek istediğim evinizde saklanacak bir şey olmaması! Dekor olarak deforme duvarlar, eskitilmiş görünümlü parke ve döşemeler, deforme olmuş hafif yırtıklı ve eskitilmiş deri koltuklar, gizleyecek bir şeyiniz yok derken şaka yapmıyorduk! Birde tesisat borularının dışarıda olduğu bir dekorasyondan bahsediyoruz. Tam gençlik ruhunu yansıtan özgün stil.

Peki, Bunu üzerimize yani kıyafetlerimize nasıl yansıtacağız? Aslında bence yansıtmaya başladık bile. Hem kadınlar hem de erkekler olarak örnek verecek olursak kuşkusuz çoraplardan bahsetmek isterim. Eskiden uzun desenli çoraplarımızın gözükmesinden rahatsız oluyorduk ama tabii ki trendleri yakalayana kadar. İç dünyamızı dışımıza yansıtma fikrini çoraplarımızla sağlayabiliriz. Kendinize rengârenk çoraplar edinin. Eğer benim iç dünyam o kadar renkli değil diyorsan senin için de alternatifler var. Beyaz çizgili çoraplar günlük stile karıştı bile. Özellikle erkeklerin kullandığı çizgili çorapları tercih ederseniz ucundan kıyısından loft stilini saygı duruşuyla karşılayabilirsiniz.

 

Benim şu sıralar dikkatimi çeken ve loft stiliyle bağdaştırdığım diğer bir trend ise kuşkusuz Şeffaflar! Şeffaf yağmurluklar ve şeffaf ayakkabılar en sevdiğim parçalar oluyor. Şeffaf ayakkabı yine çorabınızı açığa çıkaracak mükemmel bir detay. Yağmurluklar ise kombinizine gölge düşürmeyen güneşiniz oluyor.

Deformasyon konusunda tereddütlerinizi bir kenara bırakın. Eskitme tişörtleri, sweatlerde hayal dünyanızı yansıtacak tasarımlara imza atabilirsiniz. Onları kendiniz renklendirin püskürtme şeklinde boyayarak tişörtlerinizi sanat eserine dönüştürün. Hem ilerde kim bilir belki bu işi ticarete de dökebilirsiniz. Tesisat borularını da biz genellikle sweatshirtlerde rastladığımız dikişlerin dışarda olmasına ya da fermuarların dıştan geliyor olmasına benzettik. Aslında fena durmuyor değil mi? Bağlama ve eklenti detaylarının belli olduğu yamaları daha da göz önüne çıkardık. Giysilerinize hareket katan bu detayı rahatça kullanabilirsiniz.

 

 

 

Kıyafetlere yapılan diğer hareket ise yırtıklar! Yırtıkları ise koltuk döşemelerinden ilham alarak ekledik yazıya. Yırtık skinny Jeanlar’den sıkılarak bu detayları tişörtlere adapte etmek güzel bir fikir. Dikiş iplerinin hala üzerinde durduğu kot ceketler ve kazakları kolayca kendiniz de yapabilirsiniz.

 

Eğer sizler de sade stilinizi salaş bir loft stiline dönüştürmek istiyorsanız bizim önerilerimize kulak verebilirsiniz. Merak ettiğiniz tam benlik bir stil ama kendime nasıl uyarlayacağımı bilmiyorum dediğiniz stil varsa bu makale altına yorum yazabilirsiniz. Belki de bir diğer konu senin stilini yaratmak olabilir…

 

3 YORUMLAR

  1. Loft stili gerçekten insanlara cool bir hava katıyor salaş olduğu kadar uyum gerektiren bir tarzı var…
    ben bu tarzın mat ve soluk renklerini bazende loş ve karanlık çatı katını anımsatmasını seviyorum .
    çok orjinal bir yazı olmus 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here