Kısa Boylu Kadınların Yapmış Olduğu Kombin Hataları

0
20
Görüntülenme

Kısa boylu kadın tatlılığı diye bir şey var. Her ne kadar bu durumdan çoğu insan rahatsızlık duysa da fiziksel özelliklerinizi her zaman kabullenmeli ve kendinizi sevmelisiniz. Mükemmeliyetçilik kavramını ezip geçerek kendinizle barışık olmalısınız. Kendinizi sevmek derken, bakımlı olmaya ve vücudunuza uygun giyinmeye dikkat ederseniz günlerinizin daha güzel geçeceğine eminim. Kısa boylu insanların da günlük hayatta, kombinlerde yaptığı epeyce hataları var. Bu hataları göz önüne alarak dikkat etmeniz gereken unsurları merak ediyorsanız hemen başlayalım.

Etek seçimleri kadınların giyim konusunda zorlandıları parçalardır. Mini, midi ve maxi olarak ayrışan eteklerde mini boylar doğru ayakkabı seçimleri ile boyunuzu daha uzun gösterecektir. Bizim önerimiz ise: mini A kesim bir eteğin altına sezonun trend ayakkabılarından, sivri burun bootieler tercih etmenizden yana. Dize yakın etek, elbise boy olarak sizler için yanlış boydur. Sizi olduğunuzdan daha kısa gösterebilir. Bu yüzden eteğiniz, dizden ya 2,3 cm aşağıda ya da dizden 3,4 cm daha yukarda bitmelidir.

Midi boy etekleri seviyorsanız bu sizler için en ideal boylardan biri. Diz altından iki santim uzun etekler sizin için doğru seçimler olsada ayakkabı seçiminiz ile durumu riskli hale sokabilirsiniz.Ayakkabı seçimi için bizim önerimiz ise: ya çizmelerden yana ya da stiletto gibi bilekten kesmeyecek ayakkabılardan olur. Sezonun trendlerinden olan: saten etekler ve şeffaf topuklu terlik birleşimleri ile harikalar yaratacağınız kombinlere imzanızı atabilirsiniz.

V yaka tişört, triko, sweatshirt, bluzları bol bol kullanmalısınız. V kesim üstler sizleri daha uzun boylu görünmenizi sağlayacak. Yuvarlak yakalar yerine V yakaları kullanmanız her zaman sizler için doğru seçimler olacak.

Düşük bel pantolon kullanmaktan ziyade, yüksek belli pantolonlar kullanmalısınız! Düşük belli pantolonlar boyunuzu daha kısa göstererek bacak boyunuzu keser. Bu yüzden yüksek belli pantolanları öneriyoruz. Şekil konusunda ise çok bol ya da çok dar pantolonlar yerine havuç ya da mom jeanleri tercih edebilirsiniz. Hatta bol paçalı pantolonları tercih ederseniz ayakkabınzın topuğunu dilediğiniz kadar yüksek tutarak boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz.

Yatay çizgilerden ziyade dikey çizgili kıyafetler tercih edin. Bu durum hem üst giyimde hem de alt giyimde önemli bir unsurdur! Yatay çizgiler bedeninizi daha geniş gösterirken dikey çizgiler daha toparlayıcı ve uzun görünmenize sebep olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here