Kilolu Kadınlar İçin Stil Önerileri

0
1227
Görüntülenme

Öncelikle önerilere başlamadan önce size dayatılan bu kurallara uymak zorunda olmadığınızı söylemek isterim. Özgüven sahibi ve kendinize yakıştığını düşündüğünüz bir kıyafeti sadece insanların tepkisinden çekindiğiniz için giyememe gibi bir hata yapmayın kendinize güvenirseniz ve herkesin ne düşündüğünü umursamazsanız bu unsurların teferruat olduğunu göreceksiniz ve her bir yeni güne mutlu ve özgüvenli uyanacağınızdan emin olabilirsiniz. Bir de trend olan her şeyi denemek gibi bir hataya düşmeyin. Size yakışacağından emin olmalısınız.

 

Nasıl giyinmeliyim?

Öncelikle vücudunda problemli bölgeyi belirlemen gerekir. Problemli bölgeyi belirledikten sonra o bölgeyi her daim sade bırakmak sizin için faydalı olur.

Mesela alt kısmınızda fazlalıklarınız var ise;

Pantolon tercihini, daima yüksek belden yana seçmeliyiz. Yüksek bel pantolonlar kilolarımızın toplu gözükmesine sarkmamasına neden olur. Yüksek belli pantolonların velinimetlerinden faydalanmanızı tavsiye ederim. Bol paça pantolonları tercih etmemelisiniz.

 

 

Elbise etek tercihlerinde ise: Üzülerek söylüyorum ki kalem ve vücudu saran elbiselerden uzak durmalısınız. Vücut hatlarınızı ortaya çıkarmayacak kıyafetler sizler için daha ideal olacak.

Benim tavsiyem elbise tercihlerinde anvelop midi boy elbiseleri tercih etmelisiniz. Anvelop elbiseler V yaka gelip vücudu hoş bir formda gösterdiği için birçok kusuru kapatacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca belden toplanmış olması da sizler için extra bir ince görünüm sağlar.

Elbiselerde uçuşlu modeller de sizler için ideal parçalardır. Belden taktığınız bir kemerle kolaylıkla şık görüntüler elde edersiniz.

 

Etek tercihini ise A kesim eteklerden yana kullanmalısınız. Vücudun sorunlu bölgelerini kapatır ve belimizin de ince görünmesine sebep olur.

Kısa ceketler yerine, uzun ceketler tercih edilmeli.

 

 

Üst kısmınızda sorunlarınız var ise;

Kesinlikle V yakalar tercih edilmelidir. Üst kısmı geniş olanlar, bebe, balıkçı, halter yakalardan uzak durmalı.   Proporsiyonunuzu daha zarif ve zayıf gösteren V yakalar en fazla kullandığınız kurtarıcı parçanız olabilir.

Üst bölgemiz için daima ince, saten ipek kumaşlar tercih etmeliyiz.

Üst giyimde büyük desenlerden kaçının. Daima küçük abartısız detaylar sizinle olsun.

                   

 

T-shirt’leri giydiğinizde daima önünün bir kısmını pantolonun içine sıkıştırın. Bu yöntem hem bacaklarınızı ince gösterir hem de üst kısımda hoş bir görüntü yaratır.

Askılı kıyafetler için daha ince askılar daha hoş görüntüler yaratır.

Baştan aşağı aynı renk giyinmek vücudumuzu daha güzel gösterecek, ayrıca dikine çizgiler hem bizleri uzun boylu hem de zayıf gösterir.

Peplum kum saati görünümü dediğimiz parçalar da daha ince ve zarif görüntülere sebep olur.

Renk seçiminde ise koyu renkler her daim sizlerin kurtarıcısı.

Üst kıyafetlerinizi seçerken ne çok dar, ne çok bol, tam vücudumuza uygun üstleri satın almalıyız. Bu şekilde kıyafet deformasyonunu engellemiş oluruz.

 

Yüzümüzü daha ince göstermek için, Öncelikle saçımızı üstten toplamak gibi bir hata yapmamalıyız. Yüzümüzü daha zarif ve ince görünmesi sağlamak için salık saç, düz fön ya da dalgalı modeller sizin için ideal olur. Sıcaklarda ise saçımızı orta kısımdan atkuyruğu yaparak yüzümüze iki tutam saç düşürdüğünüzde yüzünüz daha ince gözükür. Saçınız toplu olduğunda enseniz açık olacağı için üst kısmınızın da daha zayıf gözükmesine neden olur.

Saç tonunuzda daha koyu tonlar tercih ettiğinizde yüzünüze gölge bırakacağı için daha ince gözükmesini sağlar.

 

 

Makyaj önerim ise; kuskusuz yüzünüzü kontürlemeniz.  Kontür ile yüzümüzün artık istediğimiz forma girmesi daha kolay. Özellikle yanak ve gıdık bölgesine uygulanan bronzer yüz hatlarımız inceltir ve istediğimiz görünüme sahip olmamızı sağlar.

 

 

Ayakkabı tercihinde babet ve kısa topuklardan uzak durmanız gerekir. Bu ayakkabılar sizleri olduğunuzdan da kilolu gösterir. Daha yüksek topuklar ve daha kalın topuklar sizin için ideal ayakkabılardır.

 

Opak çorap ve korseler daha zayıf gösterir ve vücudunuzun toplu gözükmesine sağlar. Kesinlikle kullanılmasını öneririm.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here