Gigi Hadid Sokak Stilini Yorumluyoruz

0
1401
Görüntülenme

Instagramda her beş postta bir karşımıza çıkan Gigi Hadid’in görkemli stilini ele alacağız bu yazıda. Onu görmekten asla sıkılmıyoruz zira kusursuz fiziğine ne giyse yakışıyor. Kombinlerindeki muntazam buluşmaya hep birlikte şahit olup keyifle izliyoruz. Hatta izlemekle kalmayıp like’lamadan geçmiyoruz. Ama nafile bir türlü kombinlerde o ince çizgi ayarını tutturamıyoruz. Ya çok soluk ya da çok şatafatlı şekilde işliyoruz kendimize. Kaç para ya bir Gigi Hadid stiline sahip olmak? Diye düşünüp duracaksan biraz kafanı topla sevgili okur! Burada maddiyattan söz edilmiyor. Gigi hadid’in sokak stillerini bizlerle buluşturan sosyal mecralara da sevgilerimizi ilettikten sonra sizlerde ‘Kusursuz fiziğe ve proporsiyon ölçülere sahip olabilirsiniz!’ Desem şimdi biraz vakit kaybı olabilir. Peki ya fiziğinizi güzel göstereceğiniz hilelerden bahsedeceğiz desem daha gerçekçi olur sanırım.

Gigi Hadid’in kusursuz kombinlerini yorumlamaya başlarsak, genellikle alt kısmı bol gelen havuç, jogger, mom Jean gibi 90’ların trend bol pantolonlardan yana kullanıyor. Bu pantolonlar vücudumuza adeta sihir etkisi yapıyor. Gigi Hadid de bunun farkında olduğundan sık sık kullanıyor bu parçaları. Bacaklarının ince olduğunu düşünen kadınlara kesinlikle bol pantolonları tavsiye ederim. Vücut oranlarını eşitlemek için Gigi, genellikle üst kısma giydiği top, tişört, sweatshirt tercihlerinde dar üstlerden yana kullanıyor. Bu sene oldukça trend halter ve balıkçı yakalar da vazgeçilmezleri arasında. Vücudunu saran toplar ile bol pantolonları kombinleyerek güzel bir bütünlük sağlıyor güzel yıldız.

Gigi, buğday tenli olduğundan dolayı baskın ve keskin renkleri kullanmayı da oldukça seviyor. Siyah renginin çok yakıştığını da söylemeden geçemeyeceğim. Saç stilinde genellikle doğal bukleler ya da hafif topuzla görüyoruz onu, saçlarındaki doğal ışıltılarla güzelliğine güzellik katıyor. Gözlük seçiminde ise renkli çerçeveleri olan vintage gözlüklerden yana kullanıyor genellikle Ton sür tonu harika şekilde işlediği kıyafetlerine ve vücut tonuna uygun gözlük camları renkleri de gözümüzden kaçmıyor.

Kombinlerinde tamamlayıcı parça olarak genellikle oversize ceketleri kullanıyor. Deri, kot, bomber ceketler vazgeçilmez parçaları. Ayrıca kürke, kaşe kabanlara da bayılıyor.

Boyu 1.79 civarı olduğundan sokak stilinde genellikle rahat ayakkabıların konforunu tercih ediyor. Düztabanlı spor ayakkabılar ve terlikler vazgeçilmezi adeta. Ama bizim onun gibi gözükmemiz için biraz rahatlığımızdan ödün vermemiz gerekiyor. En az 7,8 cm topuklu ayakkabılar ile kombinlerimizi tamamlamamız gerekir. İşte! Şimdi tam Gigi Hadid stilini yansıtıyorsunuz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here