Farklı Desenleri Bir Arada Kombinleme Sanatı

0
118988
Görüntülenme

Desenlerin egzotik büyüsünü sadece yaz aylarında değil kış aylarında da içimize rahatça çekiyoruz. Bu durumu sanata dönüştüren ise sizlerin kendi stillerinize yansıttığınız ve kendinize uyarladığınız kısmı oluyor. Trend desenlere geldiğimizde ise çizgisel hisleri canlandıran birçok asi tavırla karşılaşıyoruz. Bu yıl özellikle ekoseler ve pötikareler kombinlere canlılık katarken floral desenler ise kombinlerinizi vahşi bir statüye dönüştürecek. Çizgiselliğin sizlere kattığı maskülen bir hava çiçeklerin feminen esintileriyle özgün stilinizin ilk izlenimlerini oluşturacak. Trend desenlerin fazla olması, kış aylarında sizlere oldukça fazla seçenek sunuyor aslında.

Peki! Bu kadar desen arasından doğru desenleri birleştirmek kolay mı? Sorusuna ise çok meşakkatli bir süreç olduğunu dile getirmekte fayda var. Desenlerde çakışma durumları da cabası! Üzerinize giydiğiniz kazayağı bir bluz ile floral desenli bir eteği kombinlediğinizde sizi hangisine dönüştürür? Rüküş görünen saçma bir rekabete mi yoksa tam olarak sokak stilinin tek hâkimi gibi görünmenize mi? Doğrusunu söylemek gerekirse birbirine uygun iki deseni bir araya getirince kombininizi tam bir sanat eserine dönüştürme şansını elde edebilirsiniz. Birbirine uygun parçaları bulmak da kolay olmuyor. Sizlere önerim ise daima cesur olmanızdan yana! Hele de bu sezon tonsurton trendi varken sizlerin yaptığı ufak rötuşlar göze batmaz.

Kombinlerinizde bazen zıtlıkları kullanmak işinize yarayabilir. Mesela geleneksel desenleri modern çizgilerle birleştirip 2018 yılını kendi renginiz ile karşılayabilirsiniz. Ya da iki zıt rengi bir ayara getirerek zıtlıkların birleştiği mükemmel bir kontrastı canlandırabilirsiniz. Dantel ile kadifeleri birleştirerek bu durumun inanılmaz sonuçlarına gözlerinizi alıştırın. Parlaklığınızı söndürmeye değil onu daima canlandırmaya çabalayın. Bu sayede kendinizi daha özgür hissedebilirsiniz. Kendi gücünüzü içsel stilinizle canlandırın.

Kombinler

Picture 1 of 7

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here