Esmer Tenli Kadınlara Hangi Renk Kıyafetler ve Makyajlar Yakışır?

0
204
Görüntülenme

 Türkiye’deki kadınların %70’lik diliminin esmer olduğunu düşünürsek çevremizde ağırlıklı olarak koyu tenli kadınların olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Giyim konusunda ise esmer kadınların kesinlikle dikkat etmesi gereken unsurlardan en önemlisi kuşkusuz renk seçimidir. Koyu tenli kadınların onları daha da koyu göstererek adeta içerisinde kayboldukları renklerden uzak durmaları gerekir. Bunlardan ise en belirgin olanı siyahlar ve koyu kahvelerdir. Bırakın siyah rengini  açık ten rengine sahip kadınlar giysin! Eğer siyahtan vazgeçemem diyorsanız o halde ona ufak hareketler kazandırabilirsiniz. Ama bize göre sizlere yakışacak o kadar çok renk varken siyahı en son çare olarak değerlendirmeniz gerekir.

Beyazın açık tenlileri açmadığı gibi  siyah da sizleri açmayabilir. Ama tabii ki istisnai durumlar da vardır. Beyaz demişken beyazın saf ve doğal halinin en fazla sizlere yakışacağından eminiz. Baştan aşağı beyaz giyseniz bile göz tırmalamayacak mükemmel bir ten rengine sahipsiniz.

 

Sezonun en trendi kırmızıların  parlak olanları tam da esmer tenli kadınlara layık renklerden! Kırmızıyı kendi ten renginizle gösterişli hale getirebilirsiniz. Kırmızı kabanlar ve ayakkabılar sizlere öncelikle önerilerimiz.

 

Doğal tonların en canlı hallerini kendinize yansıtın. Yeşilse tam yeşiller, maviyse tam mavileri üzerinize hapsedin.  

Kotlarda daha çok açık tonları seçebilirsiniz ve ayrıca bonus renk olan turuncuları bu yıl kesinlikle kombin detaylarınızda kullanın.

Makyaj tercihlerinizde ise, far olarak parlak metalikerin bu kadar fazla trend olması esmer kadınların epeyce işine yarayacak. Ruj tercihinizi ise, bordolardan, kırmızılardan yana yapabilirsiniz ve pembe tonlarından kesinlikle uzak durmalısınız. Allık seçiminizi ise turuncu tonlarında seçtiğiniz taktirde mükemmel bir makyaj seçimi yapmış olursunuz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here