Erkeklerin, Kadınların Stilleri Hakkında Bilmesi Gerekenler

0
1001
Görüntülenme

Yazıya başlamadan önce altını çizerek söylemek istediğim bir şey var. Kadınlar, kadınlar için giyinirler. Evet! Makyaj saç kıyafet bunlara her gün özen gösterip dışarı çıkmak için saatlerini geçirirler aynanın karşısında. Kimisine göre saatlerini heba etmek kimisine göre de özgüven kazanmak, belki de iyi hissetmek diye tabir edebilirim. Her gün ayrı elbiseyi giyme düşüncesi ya da günü gününe takip edilen bakım önerileri kadının diğer kadınlara verdiği içgüdüsel bir duygu aslında. Her kadın da hisseder bu duyguyu. Bakan değil de bakılan kadın olmak kolay değil.

Şöyle de düşünebilirsiniz aslında. Bugün yaptığın makyajı yarın yapmak istemezsin. Ya da bugün çok şık giyindiysen diğer gün çok sade olabilirsiniz. Lakin bunları erkeklerin algılaması biraz zor. Kadınlar diğer kadınların suratındaki makyaj lekesinden bile malzemenin marka analizini yapabilecek yeteneklere sahipler bu yüzden şaşırmayın.

Amacı erkeklerin dikkatini çekmek olan kadınların işi zor olmasa gerek. Her şeyinizi abartarak yaptığınız takdirde bunu başarabilirsiniz. Çevremizde bu şekilde dolaşan çok siluet var. Aslında işin derinine inmeye gerek yok bir kırmızı ruj bile yeter erkeklerin dikkatini çekmeye diyerek konumuza geliyorum.

Kadınların stili, tarzı, olmak istediği yer dışarıdan algılandığıyla örtüşür mü? Diye soru işaretleri oluşuyor bende. Daha açık konuşalım kıyafetler ile verilen mesajlar yanlış anlaşılabiliyor. Bu mesajları kadınlar diğer kadınlarda kolaylıkla algılarken, erkeklerse sınıfta kalıyor. Bir nebze olsun düşünceleri doğru algılatabilmeyi sağlamak için böyle bir yazıyı yazmaya karar verdim o halde hazırsanız başlayalım.

  • Stilden başlamak gerekirse, mesela bu sene trend olan deri taytları sıkça kadınlarda görüyoruz. Yakıştırana yakışıyor hem deri taytların geçmişten günümüze kadınsılık algılanışı hep aynı olmuştur. Medyadan da bize yansıtılan, sadece dikkat çekme çabası içinde olan kadınların tercihi olarak yansıtıldı. Tabi birde motorcu kızlar tabiriyle sınırsızlık çizgisini zorlayan kadınların da bir numaralı tercihi oldu. Gece kulüplerde giyildi. Daracık taytlarla vücudunu tanımadan tüm vücut hatlarını ortaya çıkararak kadınsılık yaratıldı. Lakin bu sene kadınsılık algısı değişti. Deri tayt trendi sokak stilinin de başkahramanı oldu. Artık eskisi gibi abartmak yerine onun ışıltısıyla bütünlük oluşturuldu. Beyaz basic tişörtün altına spor ayakkabılarla minimal sokak şıklıkları yaratıldı. Dahası işte sweat-shirt, gömleklerin altına giyildi ve deri tayt algısı eski imajını yitirdi.

  • Kadınlar makyajlarını her gün aynı yapmazlar. Bazen de hiç yapmazlar yani bu konuda özgür olduklarına inanıyorum. Ama erkeklerde öyle bir algı var ki mesela, bugün canın istemiyor makyaj yapmıyorsun. Erkekler sormaya başlıyor hasta mısın, depresyonda mısın? Ya illa ki böyle hasta olmaya gerek yok ki makyaj yapmamak için. Belki o gün kendisini doğal makyajsız beğendi, belki zamanı yetmedi hemen o hasta algısını yapıştırmaya gerek yok diye düşünüyorum, bu düşünceleri biraz rafa kaldırma vakti. Birde güzel abartılı bir makyajla değişen tavırlar var. O gün o makyajı sana yapmadı bilmeni isterim. Kendisi için yaptı. İyi hissetmek kadınlarda böyle sonuçlar yaratabiliyor.

 

 

 

 

 

 

 

• Kadınların giyim şeklinde abartılan parçalar, mini etekler. Mini etekleri günün her saatinde kullanabilmek çoğu kadın için zor oluyor. Erkeklerde de yine kadınsılık algısı cabası. Bazen bu algılara sebep olacak görüntülere rastlıyoruz elbette. Lakin vücudunu tanıyarak giyenler bu algıyı yıkmak için en güzel örnek. Mini eteklerle casual şıklıklara imza atmaya başlayabilirsiniz.

  • Kış mevsimlerinde ortaya çıkan kürk trendinden haberiniz yok tabi! Kürk deyince akla hep zenginlik, kokoşluk, abartı geliyor. Ama aslında öyle değil. Kürkler artık sokaklarda sıkça kullanılıyor görünce şaşırmayın. Gayet de güzel şıklıklara abartılmayacak görünümlere sahne oluyor. Bu bilgi de aklınızda bulunsun bence.

  • Birde konuşma şekli var. Kadınlar kendilerini rahat hissettikleri kişilerin yanında istedikleri gibi konuşabilir. Bazen alışkanlıktan dolayı canımlı cicimli de konuşabilirler. Bu konuşmaları yanlış tarafa çekmezseniz öyle konuştuğu için sizden hoşlanıyor algısı yaratmazsanız için daha iyi olur. Zaten sizden hoşlansa öyle kolaylıkla söyleyemez bazı şeyleri.

 

  • Kadınlar saçlarında değişiklik yaptıklarında illa kötü bir şeyin olmasına gerek yok. Canı sıkılır yenilik ister gayet doğal davranışlar aslında. Birde saç örgüsünün ve ikili topuzların trend olduğu şu sıralar böyle dolaşan kadınları gördüğünüzde şaşırmayın. Çocuksuluk değil yine özgüveni yansıtan stiller bunlar.

  • Her daim gülen kadınlarında üzerlerine fazla gitmeyin. Gülmeleri mutlu oldukları anlamı taşımıyor çoğu zaman. Üzgün ve kırgın olduklarında bile gülebilme yeteneğine sahipler.

  • Stil sahibi kadınlar her zaman özgüvenli ve kendilerine güvenerek sokağa çıkarlar. Sabahın erken saatlerinde bile baştan aşağı muhteşem görünen kadınlar düşünce yapısı bakımında karşı tarafa mesaj verebilir. Her zaman şık görünmek onlar için rutin hale gelmiş, ayrıca yeni çıkan stilleri ilk olarak onlarda görmeniz kaçınılmaz olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here