Erkekler için Yüz Tipini Uygun Trend 5 Saç Modeli

0
3181
Görüntülenme

Hayatınızda yaptığınız değişiklikleri küçük maliyetlerle gerçekleştirmek şahane olurdu. Bazen yaptığımız değişiklik yüksek bedellere tekabül edebiliyor. Değişen trendlere uyum sağlamak ve daima takip etmek de çoğu zaman bu durumu tetikliyor. Ama sizlere küçük maliyetlerle bir anda nasıl yenileneceğiniz konusunda bir önerimiz var. Hemen kalkın ve kuaförünüzden randevu alın! Zira 2018 yılı yeni saç trendleriyle sizlere ilham kaynağı olmaya çalışıyor gibi. Öncelikle saç tipinizi tanımanız gerekir.  Saç tipinize ve yüzünüze uyacak modeli keşfetmek biraz zaman alabilir. Kabul etmeliyiz ki her saç tipine yakışacak bolca model var. Trendler arasından sizlere uyacak modelleri keşfetmeye başlayalım o halde.

FRİNGE-POMPADODUR

Biraz fringe, biraz pompadodur. Ortaya karışık diye tabir ettiğimiz bu modeller 2018 yılında da trendler arasında yerini almayı başarıyor. Toplu ve düzene karşı dirayetli şekilde ilerleyen dağınık saçları kullanmanız sizlerde daha modern bir çizgi uyandıracak. Saçlarınızı kulaklarınız ve boyun kısmından ense çizgisine kadar kestirin. Ön kısmını da uzun bıraktırdığınız takdirde saçlarınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bu tip modeller genellikle dalgalı saçlara çok yakışıyor.

UZUN TARAMA

1980’lerin rockçı erkekleri gibi değil ama saçlarınızı ensenize kadar uzatmak sizlere daha modern görünümler kazandırır. Uzun tarama modeli genellikle düz saç tipine sahip erkeklerin kolayca deneyimleyeceği türlerden. Uygulama kısmında ise, saçlarınızı tarak yardımıyla geriye atarak sprey ile şekillendirin. Bu sayede saçlarınız daha toplu görünecek. Yüzünüzün şekline göre bu modeli deneyimleyebilirsiniz.

KLASİK YANA ATMA

İdeal ve herkesin kolaylıkla uygulayacağı saç tipi de deniyor aslında. Bu saç modelini, aynanın karşısında yaklaşık 30 saniyede uygulayabilirsiniz. Her saç tipinde kolayca uygulanacak saç modelinde tek yapmanız gereken saçınızın ön kısmını biraz daha uzun tutmak ve elinizle önünüzdeki saçlarızı yana doğru atmak. 

BOYALI SARIŞIN SAÇLAR

Son zamanlarda Zayn Malik ile gündeme gelen saç modeli aslında. İlk başka bahsettiğimiz Fringe ve Pompadodur saçlarını daha da hareketlendirmek için saç uçlarına atılan sarı veya gri ışıltılar bu yılın en gözde trendleri arasında. Devamlı bakım gerektiren renkli saçlarınız için mutlaka iki hafta da bir kuaförünüze uğramalısınız. Zira evde kendinizin yapabileceği bir işlem değil. Kadınların ombre ve ışıltılı saçlarından sonra erkeklere de bu trendin yansıması kaçınılmaz oldu. Bu modeli uygulamanız için yapmanız gerekenler, saçlarınızın üst kısmını uzun bırakıp alt kısımları kestirmek ve üst kısmına renkli silüetler bırakmak. 

SLİCKED BACK

Bakışlarınızdaki keskin vuruşları saçlarınıza yansıtacağınız bir model de slicked back tipidir. Saçlarınızı makine kesmişçesine kısaltın ve keskin, kalemle çizilmiş gibi izler bırakın. Kabul edelim ki herkese yakışmayacak iddialı bir model. Oval, orantılı yüz tipine sahip erkeklerin denemelerini tavsiye ediyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here