Dolce&Gabbana Neden Kendisini Boykot Etti?

0
1242
Görüntülenme

Gün geçmiyor ki Dolce&Gabbana yeni uçlarda bir kampanyaya imza atmasın.

Takipçilerine, gözünü kırpmadan kendisini boykot çağrısı yapan markanın ilginç kampanyası başarılı şekilde ilerliyor.

İtalya’da Domenico Dolce ve Stefano Gabanna ortaklığı ile kurulan moda evi, Donald Trump’ın eşi Melania Trump’ın da arasında olduğu birçok ünlü ismi giydirerek lider markalar arasında yerini alıyor. 

Donald Trump’ın seçimleri kazanmasıyla beraber uyguladığı politikalar birçok markaya kötü etki bırakacağı için Melania Trump’ı artık giydiremeyeceklerini açıkladılar.  Ama bu Dolce&Gabbana için geçerli değildi.  Marka Melania Trump’ı  giydirmeye devam etti ve bu durum sosyal medyada olumsuz eleştiriler almasına ve müşterilerini kaybetmesine sebep oldu.

Bu durumu kabullenmesi beklenmeyen Dolce&Gabbana olumsuz eleştirileri akıllıca bir kampanyaya dönüştürdü.

Nasıl mı? Kendisini boykot ederek!  Dolce&Gabbana kendisini boykot eden tişörtlerini kendi sitesinde 245 dolara satışa sundu. Düşünsenize hem markayı boykot edip hem de markaya para kazandırdığınızı enteresan değil mi?

Sosyal medyada da #BoycottDolceGabbana etiketini sloganı haline getiren kampanya üzerine afiyet birde video hazırlayarak ortalığı iyice kızıştırdı.

İlerleyen günlerde ne olur bilinmez ama tişört satışlarının iyiye gittiğini açıklayan marka başarılı bir kampanyaya imzasını attığı kesin.

Dolce&Gabbana 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here