Ceketler ile Yapılacak Üç Kombin Fikri

0
1272
Görüntülenme

Biraz Maskülen

Maskülen kelimesine belki daha önceden bir kulak aşinalığınız olabilir. Maskülen, Erkek kıyafetlerinin kadınlar için tasarlanmış haline denir.

Aslında biz klasik, ciddi, ofis şıklığı gibi isimlerle destekliyoruz bu stili.  Maskülen tarzı birçok kadın günlük hayatında tercih etmeyebiliyor.

Hatta vitrinde gördüğünde, ‘benim tarzım değil’,  ‘rahatlık seviyorum’, ‘ciddileşemiyorum’ gibi yorumlarla karşılaşıyoruz çoğu zaman. Öylede zaten ama iş hayatında bizlerin kullanmak zorunda olduğumuz giysiler bunlar. Hadi işte de rahat isek illaki hayatımızın bir döneminde ihtiyaç duyacağız klasik kıyafetlere. Çok değil dolabında birkaç parça giysin olsa işini görür gibi.

Hadi!  Bakalım o halde  maskülen tarzın olmazsa olmazlarımıza.

NEGİN MİRSALEHİ
Masha Sedgwick

 

Ceket – Pantolon (cigarette, havuç, kot) Kombinasyonu  ‘Zarafet’

Cigarette (kumaş) pantolonlarımız genellikle kalıp olarak bol durduğu için ceketimizi birazcık dar seçmeliyiz ki dengelensin. Bu kombinlerde siyah ya da beyaz renk ve sade blazer ceketler tercih edilebilir. Pantolonumuz desenli, hareketli olabilir, lakin ceket tek renk olmalıdır. Pantolon seçiminde tercihimizi  yüksek belden yana kullanmak faydalı olur.

Ceketin içine ise bu sezonun trendlerinden olan fırfırlı gömlekler ya da beyaz düz basic T-shirt’ler kullanılır.

Ayakkabı tercihini ise; kalın topuk sivri burun bootie’ler ya da daha şık bir kombin için platform topuklar tercih edilerek kombinler tamamlanır.

ZARA
NEGİN MİRSALEHİ

Ceket – Etek, Elbise Feminen – Maskülen

En şık kombinlere ulaşacağımız bu parçalarda ceketi biraz daha uzun, hatta biraz oversize tutarak etekle ve elbiselerle aynı boyda olmasına dikkat etmeliyiz. Elbise ve etek kombinlerinde Maskülen ve Feminen’i  karıştırıyoruz!

Ceket yine sade uzun minimal, elbiseler ise renkli hareketli ve feminen. Klasik etek kombini, üzerine beyaz gömlek veya balıkçı yaka ya da v yaka T-shirt’ ler tercih edilir.

Ayakkabı tercihini uzun siyah çizme, kovboy botları, sivri burun bootielerden yana kullanmanız kombini biraz sadeleştirerek uyum sağlamasına neden olur.

 

MANGO

 

Maskülen – Spor ‘Rahatlık’

Bu tarzımız daha yeni yeni oturuyor, konumu henüz belli değil ama çok iyi bir yere yerleşeceği kesin.

Maskülen’i spora uyarlamak günlük hayata uyarlamak ile eşdeğer. Ben rahatlığıma düşkünüm  diyenlere birebir hem de şıklık vaadiyle.

Blazer ceketleri Mom Jean’ ler ile kombinlersek fazla mı uçarız?

Yok yok, abartmayın fazla uçmuş olmayız hatta tam kararında olur. ‘Getirin Mom Jean’leri ben doktorum’ 🙂

Mom Jean’lerin gösterişi üzerine sade düz basic beyaz t-shirt ya da renkli desenli balıkçı yaka top’ lar tercih edilebilir. Üzerine de orta boy da siyah bir ceket ile adeta spor-maskülenin ortasında buluyorsun kendini.

Uzun boylu kadınlar ( 1’70 ve üzeri ) düz spor ayakkabı tercih edebilir, kısa boylu kadınlar ise hafif topuklu abartmayacak şekilde kombinlerini tamamlayabilirler.

CREME DE MICHELLE

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here