Bu Kış Şapkalarda Yükselen Trendler Listesi

0
164
Görüntülenme

Yeni yıl birçok kafa karıştırıcı hamleler ile gelmiş olabilir. İçinizde yeni umutlar yeşeriyorken daima yenilikçi ve gerçekçi adımlar atmanız gerekir. Bu konuyu uzun uzadıya konuşmayı isterdik elbette ama bizler konuyu birazcık somutlaştırarak atacağınız adımlarda sizlere eşlik etmesini istediğimiz şapkalardan bahsetmek istiyoruz. Nihayetinde hayatınızı değiştirecek kararlar alıp harekete geçeceksiniz. Bu durumda tabii ki üşütmenizi istemeyiz.

2019 şapka trendleriyle hem erkeklere hem de kadınlara geniş bir ürün yelpazesi sundu. Tabii ki bunların sokak modasına uyarlanacak olanları bir de sadece podyumlarda kalması makul görünenleri var. Heyecanımızı kaybetmeden yeni ve daima bizimle olacak modellere göz atmaya başlayalım.

 

Yağmur şapkaları (bucket) modelleri

Vintage bir şapkayla giriş yapmak istedik. Tarihi uzun yıllara dayanan şapka modelimiz geçmişin tozlarını silerek başlıyoruz. Endişelenmeyin! Markalar epeyce bucket modellerde şapkalar üretti. Hem kadınların hem de erkeklerin bir anda odak noktası oldu diyebiliriz tabiri caizse.

Genellikle belli bir amaca hizmet etmesi için takılan bucket şapkaları 2019’un başlarında, sadece trende uyum sağlama ve kombinleri hareketlendirsin diye takmaya başladık. Yağmurdan korunmak için tasarlanan şapkanın işlevleri oldukça işimize yarayacak. Kış tercihleriniz; kadifelerden, suni derilerden, pamuklulardan olabilir. Yazın ise ketenler hayat kurtarıcı olabiliyor. Yüz tipine göre kimlere yakışır sorusuna da, kâkül misali alnı geniş olanlara ve ters üçgen, uzun yüz dediğimiz suratlara yakışacağına emininiz.

Fransız bereleri

Geçen sezonda epeyce bahsettik Fransız berelerinden. Popülerliğini 2019’a taşıyan berelerin pastel tonları daha da göz önüne çıkmaya başladı. Yüz tipine göre değerlendirirsek eğer, daha oval ve küçük suratlara yakışacağından eminiz. Üçgen suratlar, uzun elmacık kemikli yüz hatları Fransız bereleri için adeta biçilmiş kaftan.

Kasketler

Yine geçen sezonun çok fazla kullanılan bir şapka modeliyle karşı karşıyayız. Kasketlerin geçmişi oldukça eskiye dayanıyor. Genellikle eskiden asgaride kullanılmış parçalar olsa da şimdilerde görmekten asla gocunmadığımız şapkaların arasında yer aldı. Hangi yüz tiplerine yakışır diye merak edenlere ise, genellikle yuvarlak hatlı, kare suratları eşitleme görevini kolayca üstlenebilirler. Renk olarak bir hayli çeşitlenseler de bizim gözümüze daima hoş gözükecek olan, düz siyah ve deri dokunuşları uzun zaman daha görmeyi umuyoruz.

Klasik yünlü ve ponponlu bereler

Onlara her yerde herkes de rastlayabiliriz. Model ve şekil olarak durdurulamaz halde çeşitlenmeye devam ediyorlar. Geçmiş sezon popüler olan metaliklerden bu yıl eser kalmadı. Daha düz ve minimal seçimleri benimseyen kesimler olduğu kadar bir de sloganlı, ponponlu modellere de yönünü çevirenler hayli fazla. Yüz tipinize göre ise, geniş yüz hatlarını gerektiği kadar kamufle eden bereler günlük stilde kullanılabilecek en kolay aksesuarlardan. Uzun yüz tiplerine ve ters üçgen yapılı yüz hatlarına da epeyce yakışacaklarını umuyoruz.

 

Kombinler

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here