Bomber Ceketi Kombinleme Türleri?

0
1246
Görüntülenme
Nereden geliyor bu bomber aşkı?

Tarihçesine bakacak olursak,70’ler ve 90’lar modası olan karışık renklerin farklı desenlerle buluştuğu bomber ceketler aslında ilk olarak, Birinci Dünya Savaşı’nda pilot ceket ismiyle üretilmeye başlanmış ve ilgi odağı olmuştur.

Günümüzde de yeniden ilgi odağı olan pilot ceketleri Türkçe adıyla bombacı ceketi denilmektedir. 70’lerin kol detayları ve şişkin kollar şimdilerde kullanılan ve tercih edilen modeller arasında yer almak.

 

Bomber ceketler hem spor şıklığı hem de maskülen tarzı yansıtabiliyor. Tercih edilmesinin sebeplerinden belki de en önemlisi; hem rahatlığı hem de şıklığı bir arada bulundurmasındadır. 2016 itibariyle bomber ceketler ivme kazanmış ve bir hayli çeşitlenmiştir. Bunlardan birkaçı; saten, işlemeli ve en fazla tercih edilen yeşil renkteki bomber ceketler karşımıza çıkıyor.

 
Nasıl kombinlenir?

Şık ve spor kombinler için tek renk bomber ceketlerde mini kot etekler üzerine balıkçı yaka tişörtler tercih edilmeli ve sade olunmasına özen gösterilmelidir. Ayakkabı tercihini ise bilek boy bootie’ ler den  yana kullanmalıyız. Böylelikle spor ve şık bir görünüm elde etmiş oluruz.

Ashley Brooke
JILL WALLACE

Spor kombinler için ise, boy problemi olmaksızın bütün kadınlar spor ayakkabılarla dilediği bomber ceketi tercih edebilirler. Benim spor kombinlere en çok yakıştırdığım yeşil renk, saten, işlemeli bomber ceketler, balıkçı yaka beyaz tişörtler ve altına skinny jean veya bol boyfriend pantolonlarla kolay ve spor görünüme kavuşabilirler.

Spor kombinlerde kot şortlar da sıkça tercih edilen parçalar arasındadır. Böyle kombinlerde saçımızı üstten topuz ya da at kuyruğu yaparak kombini tamamlamış oluruz.

NEGİN MİRSALEHİ

 

BRITTANY XAVIER

 

Stellawants2die

 

Iva Nikolina Juric

 

BRITTANY XAVIER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here