Beyaz Tenliler İçin Uygun, 2019 Trendleriyle Makyaj Önerileri

0
43
Görüntülenme

2019 yılı makyaj trendleri arasında kendinize en uygun uygulamaları keşfetmek biraz zamanınızı alabilir. Hele de beyaz tenli ve hassas bir cilde sahipseniz işiniz daha da çıkmaza girer. Beyaz tenli olmayı fırsata çevirmek ise sizlerin elinde. İzlemeniz gereken birkaç adımla kendi ten renginize uygun makyaj denemelerini hemen keşfedebilirsiniz.

Öncelikle teniniz çoğu zaman solgun ve renksiz görünebilir. Bu durumu teninize biraz renk katmakla giderebilirsiniz. Bu noktada iyi bir kapatıcıdan sonra uygulamanız gereken kontur yöntemi sizlerin işini epeyce kolaylaştırır. Kontur yöntemiyle Hafif çizgilerle belirginleştirdiğiniz yüz hatlarınızı daha ince ve zarif gösterme şansı elde edebilirsiniz. Hem bu sayede yüzünüze yapacağınız ufak dokunuşlarla yüzünüzün şekliyle de oynayabilirsiniz.

Teninize renk konusunda ikinci adımınız allıklar olabilir. Allıklar konusunda esmerlere göre daha şanslı olduğunuz aşikârdır. Bu durumu kendi lehinize çekmeniz ise kullandığınız renklerle alakalı. Bize göre açık yüz hatlarına sahip bir kadın pembe tonlarda allıklar kullanmalıdır.

Beyaz tenliler için makyajda en önemli kısımlardan biri: gözlerinize yaptığınız rötuşlar olabilir. Gözleriniz için daima sıcak renklerin bulunduğu far paletlerini kullanın. Kırmızı, turuncu gibi renklere yönelmeniz günlük makyajınızı canlandırır. Gece makyajınız için ise sadece simsiyah buğulu bakışlarla çevrenizdekileri etkileyebilirsiniz. Ayrıca Sezonsal trendlerden olan; simli sedefli, parlak metalik far paletlerine de ideal günlük makyajınızda yer vermenizi öneriyoruz.

Kaşlarınız açık renkte olduğundan onları belirginleştirmeye uğraşmayın. Kahve tonlarında kaş renginize benzer bir kaş kalemi ya da paletiyle hafif renklendirmeler yapabilirsiniz.

Dudaklar için daima koyu renkler sizleri dikkat çekici hale getirir. Özellikle lip gloss tercihleri tam da sizler için ideal rujlar arasında. Lip gloss rujlarda renk olarak ten rengi ya da pembe alt tonları öneriyoruz.Bunun yanında kırmızı rujları da çantanızdan eksik etmeyin.

Cildinizin taze ve ferah gözükmesi için günlük makyajınıza Highlighter’ları eklemeyi unutmayın. Metalik ve açık gri alt tonlu Highlighter’lar her zaman beyaz tenliler için ideal renklerdir. Gold alt tonlu Highlighter’ları asla tercih etmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here