Ben Fero’nun Stilinden 2019 Trend Raporları

0
26
Görüntülenme

Türkçe rap ailesinin dinleyici kitlesinin genişlemesiyle birlikte rapçi stili dediğimiz giyim tarzları da bir hayli fazla gündemde tutuluyor. Tanınan rapçilerden olan Ezhel’i bilen bilir. Bilmeyenler ise geçen sene onu tanımaya ve Türkçe rap ile tanışmaya başladı diyebiliriz. 2019’de parlayan rapçi ise şüphesiz Ben Fero sahne adıyla: Ferhat Yılmaz oluyor. Ben Fero hem yaptığı müzik ile dikkat çekiyor hem de stiliyle. Güncel underground stilini gün yüzüne çıkartarak kendi trendlerini oluşturmasıyla birlikte bizlerin dikkatini de epeyce çekmeye başladı.

Siyah ve beyaz deyip kolaya kaçmaktansa evrenin tüm renklerini Ben Fero’nun üzerinde gördük ve çok sevdik. Genelde Türkiye’de eşine az rastlanacak parçaları kendi stiline adapte etmekte çok başarılı olduğunu düşünüyoruz.

View this post on Instagram

S A Y W H A T ? 📷 by @hamdiatayy

A post shared by Ben Fero (@ben.fero) on

Günlük casual stilini kliplerine yansıtan rap sanatçısı, büyük ve abartılı aksesuarları çok fazla kullanıyor. Özellikle büyük zincir kolyeler ile desenli leoparların buluşması ardından gelecek parçaların ise sade ve minimal tutulması 2019’un trend raporlarında epeyce konuşuluyor. Kamuflaj desenli pantolonlar, beyaz basic tişörtlerle birleşiyor. Gucci sloganlı Sweat’leri de onun renkli stiline ayrı bir renk katıyor diyebiliriz.

Kuralsız stiline eklediği bir diğer parçalar ise takımlar oluyor. Takım elbiseler ya da şort takımlarını en son Demet Akalın şarkısıyla da özdeşleştirdiğini düşünüyoruz. Takım elbiseyi sadece belli kesime yakıştıran sığ düşünceleri yıkarak bu camia içerisine adını yazdırmayı başaran ender rapçilerden kendisi.

Beyaz çoraplarını ise saklamak yerine açık terlikleriyle giymeyi tercih ediyor. Kadınların trend raporlarına çok eskilerden eklenmeye başlanmış olsa da beyaz çorapları erkeklerde görme fikri birçok kişiye cazip gelmiyordu. Ama Ben Fero tabii ki de bilinenin aksine uzun beyaz çoraplarını giydi ve onları göstermekten hiç çekinmedi.

View this post on Instagram

Y I L A N M I O ?

A post shared by Ben Fero (@ben.fero) on

Cesaretini bir kere daha tebrik eder şarkılarıyla olduğu kadar tarzıyla da gündemde kalmasını temenni ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here