2019’un Trend Makyaj Yöntemleriyle 5 Göz Büyütme Hilesi

0
64
Görüntülenme

Tüm kadınların ortak gayesi haline gelen gözleri daha büyük ve hacimli gösterme çabası bildiğiniz üzere daha kolay hale geliyor. Hele de makyaj yapmayı seviyorsanız bu öneriler sizleri rahatlatacak.

1: uzun ve ince eyeliner

Eyeliner’ın günlük yaşamımızda vazgeçilmezimiz olduğunu düşünürsek bu önerimiz sizlere eğlenceli gelebilir. Fakat! Tek şartımız eyeliner’ı ince çekmeniz olabilir. Gözünüzün ortasından itibaren kalınlaşmaya yüz tutan eyeliner’lar her zaman favorimiz. Hem de gözlerinizi daha büyük gösterme garantisiyle. Ayrıca gözünüzü daha büyük gösterme çabanız için göz altına göz kalemi kullanmamanız gerekir

2: beyaz göz kalemi hilesi

Küçük ve kolay bir uygulama olmasına karşın sizlere bakanlara büyük bir yanılsama sağlayabilir. Nasıl mı? Gözünüzün içerisine sürdüğünüz beyaz göz kalemi ile! Sizlerin yüzünde fazlalık olarak değil de doğal gözünüzün parçası olarak gözükmesiyle sağlanabilir. Bu ufak yanılsama daha iri ve büyük gözlere sahip olmanızı sağlayacak.

3: far sürme tekniği

Gözlerinizin üst kısmına tek renkli far uygulaması yerine daha yoğun renklerden oluşan üç ayrı renk karışımı uygulayabilirsiniz. Koyudan açığa giden bu yöntemde, ince eyeliner’ınızı sürmeyi ve kirpiklerinize hacim vermeyi unutmayın. Ayrıca üçlü far tekniklerine metalik tonları karıştırmayı ihmal etmeyin. Zira 2019 makyaj trendlerinin öne çıkan hamleler olarak karşılanıyorlar.

4: kaşların etkisi

Şu sıralar trend olan: doğru biçimli çizilmiş kaşların gözlerinize de oldukça fayda sağladığını unutmayın. Kendi kaş tipinize uygun şekillendirme sistemiyle gözlerinizin açısını değiştirebilirsiniz.

5: daima uzun kirpikler

Daha uzun kirpikler, kim istemez ki! Kirpiklerin uzun ve kıvrımlı olması makyajınız için önemli bir ayrıntıdır. Tabii ki gözlerinizin daha iri görünmesini de sağlıyor. O yüzden kirpiklerinizi daha kıvrımlı hale getirmek için kirpik kıvırıcı kullanmanızı öneririz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here