2019 Gelinleri için Trend 5 Gelinlik Seçeneği ve Düğüne Hazırlık Rehberi

0
731
Görüntülenme

Öncelikle rüya gibi bir gecenin prensesi olmaya hazır olup olmadığınızı soralım sizlere? Cevabınızın coşkulu bir şekilde evet olduğunu duyar gibiyiz. Ama bu konuya açıklık getirmek isteriz prenses dediysek kabarık eteklerden bahsetmiyoruz! Zira 2019 yılı sadeliğiyle zarifliğiyle geçecek.

VÜCUDUN FORMUNU ALAN KESİMLER

Bu sıralar çokça rastladığımız vücudunuzun formunu alan tabir-i caizce sizleri sarıp sarmalayan modelleri tercih etmenizi öneriyoruz. Şatafattan uzak zarif görünümleri bu sayede elde etmeniz daha da kolaylaşacak.

Genellikle derin göğüs dekoltelerine rastladığımız sezon trendlerinde yırtmaç detaylarına ve özgün renk dokunuşlarına da ayrıca hayran kaldığımızı belirtmek isteriz. Genellikle yaz gelinlerinin ilgi odağı olan bu modellerde saç aksesuarlarına da bir hayli fazla önem veriliyor. Abartılı topuzları bir kenara bırakarak dağınık saçlara kendinizi alıştırırsanız iyi edersiniz. Bu noktadan devreye giren çiçek figürlerini ve örgü modellerini görür gibi oluyoruz. Makyajınızda sıcak tonları kullanmanız yüzünüze biraz olsun renk katacaktır. Bizlerin önerisi de kuşkusuz, kırmızı tonlarında bir far seçimi ve mat tonlarda da ruj seçimi olacak.

 

 

BALIK KESİMLİ MODELLER

Kuyruğu yerlere uzanan balık modeller de bu yıl gelinliklerde en gözde trendler arasında. Bu tip vücudu saran gelinlik modellerinin altına korse giymenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Sezonun hız kesmeden ilerleyen ve en fazla beğeni kazanan gümüş ve altın detaylarının gelinliklere ayrı bir enerji kattığının farkına varmalısınız. Genellikle sırt dekoltelerine rastladığımız balık model gelinliklerde tamamının dantel ve işlemelerle bezendiği de gözümüzden kaçmıyor. Saçınız ve makyajınız konusunda tereddüttünüz varsa sizlere yine önereceğimiz şey dağınık saçlardan yana olacak.

 

Bu noktada hafif dalgalar işinizi görür gibi. Makyajınız konusunda ise, gözleriniz için kesinlikle siyah dumanlı yansımaları seçin. Elmacık kemiklerinizi süsleyen  highlighter dudağınızda ise kırmızı, bordo tonlarında lipstick kullanabilirsiniz. Ayakkabınızı gelinliğinizdeki detaya göre seçin. Dantel ya da gümüş detayları olan bir gelinlik tercih ettiyseniz uzay grisi tek bantlı ayakkabılar, gold ışıltılı bir gelinlik tercih ettiyseniz ise yine gold bir ayakkabı seçimi yapabilirsiniz.

 

A KESİM MODELLER

 Diğer bir gelinlik tercihine geldiğimizde ise, A kesim etek formları sizlere daha rahat hareket özgürlüğü sağlarken hem de vücudunuzdaki kusurları kamufle etmenizi sağlayacak. Basen kısmında kusurunuz olduğunu düşünüyorsanız etek belinin, biraz daha yüksekten başlamasına dikkat edin. Eteğiniz birazcık kabarık olacağından üst kısmınızı  sadeleştirmeniz gerekir. Bu noktada tercih edilen straplez üstler sizler için doğru seçim olabilir. Yerlere uzanan duvağınız ve hafif dağınık topuz saç modelinizle harika görünüyorsunuz!

Bu tür görünümlerde aksesuar seçimi çok önemlidir. Gelinliğinizin işlemesine göre renk planlaması yaparak zarif bir kolye seçimi, her zaman sizlerin daha da özenli görünmesini sağlar. Omuzlarınızı öne çıkarmanız bu noktada önemlidir. Saç şeklinize de buna göre ayarlamanız gerekir.

 

 

VİKTORYA MODELLER

Biraz da daha özgün modellerden bahsedelim. Sizleri ayrı bir atmosfere taşıyan, detaylarıyla mükemmeliyetçiliği arzulayan viktoryan dönem gelinlikleriyle tanıştıralım. Fazlaca iddialı değil mi? Kendinizi kraliçe ilan ettiğiniz bir günde neden böyle bir gelinlik seçeneğiniz olmasın?

Genellikle korse detaylarının açığa çıkmasıyla elde edilen maksimalist görünümlerle hafızamıza kazımış olabiliriz onları. Daha da derine gidecek olursak ise ipek ve şifon dokunuşlarından bahsetmeden geçemeyiz. Etek detaylarının kabarık olması basen problemlerinizi ortadan kaldırabilir. Genellikle kadınların tüm vücut problemlerine eşsiz şekilde çare bulan viktorya gelinlikler, diğer seçeneklere göre biraz pahalı. Tam bir dönem kadınını yansıtacağınız düğün gününüzde saçlarınızı da abartılı buklelerle yapılmış topuzlarla süsleyebilirsiniz.

 

BOHEM ESİNTİLER

Son önerimiz ise çılgın gelinlerimiz için adeta biçilmiş kaftan olarak tabir ettiğimiz bohem gelinliklerden yana oluyor. Gelinlik algısını yerle bir eden görünümlere yazır mısınız? Bu modellere göre boy, renk algınızı yitirmeniz doğaldır. Volanları, püskülleri gelinliklere dâhil etmek, ilginç kemer detaylarıyla gelinlikleri süslemek sizlerin elinde. Alışılmışın dışına çıkmak için zaman kaybetmeyin.

Görünümünüze kendinizi kaptırmadan önce saçlarınız için ise sıkı bir atkuyruğu ya da dağınık dalgalarla yaratılmış doğal görünümlü topuzlarla cevap verin. Makyaj konusunda ise tereddüt etmeden toprak tonlarına gitmeniz sizleri olağan dışı görünümlere kavuşturur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here