2017/2018 Trend 5 Bot Modeli

0
1127
Görüntülenme

Sonbahar ve kış aylarında kullandığımız bot ve bootieler velinimetlerimiz adeta. Ayaklarımız için ayakkabı seçimlerimizde her daim seçici olmalıyız. Kullandığımız ayakkabılar gözümüze hoş geldiği kadar ayak yapımızın da dilinden anlamalı. Sonbahar dedik, kış dedik ve aklımıza hemen bot modelleri geldi. Kombinimizi tamamlayıp sıra ayakkabılara geldiğinde duraksadık. Ayağında sadelik isteyenlere yenilik, her daim trendlere sarılanlar içinse efsane modeller keşfettik. Yaşadığınız şehri modanın başkenti yapmak sizlerin elinde. Sokaklara ses getirecek bot ve bootie modelleriyle tanışmaya hazır mısın?

Sokakların gizemi ‘Sivri Burun Bootieler’

Paris sokaklarında başlayıp emin adımlarla ilerleyen sivri burunlu ayakkabı trendine şahit olmamak elde değil. Sivri burun botielere geçtiğimiz senelerde ne kadar antisempati duyuyorsak, bu yıl o kadar sempati duymaya başladık. Trend renklerin kaçınılmaz uyumuyla bezenmiş bilek boy bootielerden bu yıl en az bir tane edinmenizi tavsiye ediyoruz. Model olarak: Deri, süet, rugan olarak çeşitlense de renk olarak sınırlama koyamıyoruz. Sarıdan, kırmızılara, yeşilden, en güzel beyazlara kadar uzayıp gidiyor renk skalası. Topuk olarak tercihiniz günlük kullanıma uygun rahat olan kalın 5-10 cm arası topuklardan yana olabilir. Özel davetler içinse ince topuklu bootieler ile zarafetinizi konuşturun.

 

 

Yokmuşçasına ‘Çorap çizmeler’

Kendinizi özgüvenli hissedeceğiniz bir diğer bootie modeli: Çorap çizmeler. Bootie dedik ama aklınız karışmasın onların yapısı ve inceliğiyle ayağınızda yokmuş havasıyla yansıtırsınız en stil halinizi. Adı üstünde çorap çizmeler zarafetin üst seviyelere çıktığı marjinal kadınları tek noktada buluşturan taze trendlerden. Kış için pek emin olmasak da sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde şahane gidecek çorap çizmelerin renk alternatiflerine bakarken kırmızılara sarılara hatta morlara takılıyor gözlerimiz. Ufkumuzu genişleten geniş renk düzeneğinden sizler de karakterinizi en iyi yansıtan modellere bakmalısınız.

Sarıp sarmalayan ‘Çizmeler’

Sıcak havalar geldiğinde sanki biraz gözümüz arkada kalıyor değil mi? Çizmelere veda ediyoruz ve eksiklik hissediyoruz hep içimizde. Ama hazır soğuk havalar geliyorken yeni trend çizmeleri sizlere sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Değişmez model süetleri hala edinmemiş olanlar varsa bu yıl yeni yeni modelleri çıkmaya başladı. Boy problemi olmayanlar için düz, biraz uzun göstermesini isteyenler ise kalın topuklu çizmeleri tercih edebilir. Çizmede renk belli, asil siyahın modasının asla geçmeyeceği parçalardan biri çizmelerdir. Bu yıl birde deri ve vinil katlamalı modeller dikkatimizi çekiyor. Eğer hareketli bir stile sahipseniz kesinlikle parlak modellere bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Her zaman her yerde seninle ‘Postallar ‘

Hey! Bu trend asla eskimeyecek değil mi? Postal mevsimi geldi zaten hissetmemek elde değil. Sokakların bitki örtüsü olmaya ant içmiş, marjinal kızlarımızın buluşma noktası. Kızmayın bize ama ne yapalım, kadınlara önermemiz gerekiyor bizce. Hele de çoraplarda en cesur olduğumuz şu sıralar postallarla yapıyoruz en güzel kombinlerimizi. Postal seçiminizde biraz hareketlenin ve asgari tarz kamuflaj desenler ya da taba renginden yana kullanabilirsiniz seçme hakkınızı. Tabii ki siyahları da gönlünüzün bir köşesinden eksik etmeyin.

Belirsiz mevsim ‘Açık ayakkabı ve çorap’

Çoğumuzun garip karşıladığı kışın da açık ayakkabı giyerim algısı bu sezonda gündemde. Hem de elimizde kanıtlarda var. Böyle söylediğimize bakmayın aslında içten içe hoşumuza gitmiyor değil. Çoraplarımıza gösterebildiğimiz kadar gösterdiğimiz yeni sezon trendlerinde açık ayakkabıyla giymek biraz cesaret isteyebilir. Lakin parlak çorapların ışıltısıyla aydınlanan sokak stillerinde biraz cesur oluyoruz.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here