2017 Yaz Düğünlerine Uygun Kıyafetler

0
1306
Görüntülenme

Kelime oyunuyla hızlı başlangıç yapıyorum. Yaz mevsimi desek aklınıza ilk ne gelir? İpucu vereyim hani böyle beş harfi şıngır mıngır oynamalı, ağlamalı gülmeli, bolca  göbek atmalı. Herkesin gözünde bir resim canlanmıştır diye umuyorum. Evet! yaz deyince içimizi saran yaz düğünleri. Düğün hazırlıklarına bir ay önceden hazırlıklara başlanacak o stresi dibine kadar hissedeceğiz arkadaş!

Ha! Bir de evde kalmışların hazırlıkları var onlar apayrı bir dünya, tüm düğünlere itina ile hazırlanıp, çam ağacına benzeyip odak noktası olmayı başarıyorlar büyük başarı tebrik ediyorum. Ah o düğünler! Renk cümbüşleri adeta bütün gece ayakta duracağını bile bile ayaklara yapılan topuklu ayakkabı işkencesi, tabi herkes için geçerli değil. En az kafamız kadar dağınık topuzlar, birbirinden enteresan abiyeler ‘Welcome to summer weddings

Yüksek topuk, yüksek çaba, yüksek beklenti, her şeyin yüksek oranda olması enerjimizi de yükseltir inşallah. Yaz düğünlerine 3 dakika da hazırlanın ve büyüleyici görünüme sahip olun. İnanmadınız değil mi? inanmayın zaten bu ancak internette dolaşırken devamlı karşımıza çıkan İngilizce öğreten reklamlarda olur! Öğretemedi 🙂

Raissa & Vanessa Sason show during the Mercedes-Benz fashion week İstanbul/Turkey

Yaz düğünlerinde tepeden tırnağa muhteşem görünmek için bir kaç ipucum var. Tepeden yani saçlardan başlayacak olursak;

Saçlarımızı genellikler saç maşamız ile doğal kıvrımlar yapmak bence yaz düğünleri için iyi gider. Birde üstüne takılan saç aksesuarlarıyla taçlandırmak harika olacak.  Düğüne gitsek bile düğün maşası olarak adlandırılan o görüntülerden uzak durmanızı şiddetle kaçınmanızı tavsiye ederim.

Bizim genellikle düğünlerde en fazla kullandığımız, dağınık topuz dediğimiz fakat hiç de dağınık olmayan topuzlara alternatif geldi. Nasıl mı? Örgü ile kullanılarak, örgü yaz düğünlerinde salaş kıyafetlerin üzerine cuk oturur ve modern görünüm kazandırır bizlere.

 

Kıyafet seçiminde ise renk seçimi önemli bir unsurdur. Sezonun trend renkleri arasından yaz düğünlerine uygun olanları seçtiğimizde güzel bir renk skalası çıkıyor önümüze.  Renklerin arasında en fazla tercih edilenler, daha mat ve açık tonlar; fındık bej, mint yeşili, açık pembe, fuşyalar, lilalar, metalik gümüş tonlarıçiçek sarıları, mor tonları, alev kırmızıları, lapis maviler, saf beyazlar ve gece tonlarında siyah renkleri ile ufkumuz genişliyor.

 

İlla düğüne gidiyoruz diye elbise giymemize gerek yok. Sektör bize bol alternatifler ile tulumlar sunuyor. İçlerinden düğünler için olanları seçiyoruz. Kombinleme şekli ise oldukça kolay eğer saçımız toplu olacaksa at kuyruğu olabilir, aksesuar olarak uzun küpeler gözünüzde canlandı değil mi? Ayakkabılar ise platformlar bence ideal ayakkabılarınız. Çanta ise, tabii ki de portföy çantalar ya da zincirli küçük çapraz çantalar ile kombinimiz hazır.

 

NEGİN MİRSALEHİ

 

Elbise seçimlerine geldiğimizde, parıltılar, ışıltılar sizinle olsun zira bu sene metalik gümüşler trend. Hem elbisenin tamamı metalik renklerde hem de detaylarda kullanabilme fırsatı sunuyor bizlere. Uzun elbiselerde V yaka, kruvaze yaka, halter yakalar en fazla kullanılanlar arasında. Uçuş uçuş etekler de  tam olarak yaz düğününü yansıtıyor. Ayrıca tek omuzlu ve omuzu düşük modeller de bu sıralar çok seviliyor. Ayakkabılarımız ise genellikle herkeste gördüğümüz sezonun trendi tek bant siyah ayakkabılardan yana kullanabilirsiniz.

 

Diğer alternatifimiz  ise, büstiyer ile kalem etek kombinleri. Çok hoş değiller mi? Parlak hareketli büstiyerler kombininizi hareketlendirir. Tam da düğünlere göre. Altına ise bağlamalı platform topuklu ayakkabılar. Hadi! Bakalım nasıl kombinlenmişler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here